Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-21-2018, 13:15
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem praca tłumacza jest niezwykle interesująca i rozwijająca wiedzę na wszelakie tematy. Dla mnie ogromnym plusem jest to, że jest to zawód bardzo elastyczny (można wykonywać go np. w domu, o każdej porze dnia i nocy, itp.).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2018, 15:41
dyrbal's Avatar
dyrbal dyrbal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie zaczeło się od tego że przez większą część życia byłem jedną z bardzo niewielu osób w swoim które znały w jakimkolwiek stopniu angielski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2018, 10:10
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od dzieciaka pragnęłam być tłumaczem. Wykonywałam tłumaczenia jakichś fandomowych opowiadań, tłumaczyłam teksty piosenek. Fascynuje mnie gmeranie przy tekście, przekładanie go na inny język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2018, 20:49
Foviful Foviful jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja od dziecka wiedziałam, że będę tłumaczem (lub będę pracowała z językiem). Chcę pracować w tym zawodzie, ponieważ mam duszę artystyczną, jestem kreatywna, a praca z językiem umożliwia mi spełnianie się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 11:56
PAWKUL PAWKUL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trudno powiedzieć. Trochę mam to we krwi, bo moja matka i babcia uczą angielskiego. I tak wyszło, że sam mam do tego smykałkę. Najbardziej chyba lubię ten aspekt wyzwania, że muszę przeanalizować pewne dane i oddać je w innym języku, zrozumiałym dla odbiorcy. Męczące, ale jakże satysfakcjonujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 20:08
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pasjonuje mnie nauka języków obcych, lubię wyszukiwać ciekawe konstrukcje językowe i zastanawiać się, jak można by je wyrazić w innych językach. Wprawdzie dopiero zaczynam swoją przygodę z tłumaczeniem, ale pasjonuje mnie czytanie różnych tekstów i porównywanie ich z oryginałami. Chciałabym się sprawdzić i zobaczyć jak będę radzić sobie z tłumaczeniami. Moim zdaniem, to bardzo interesująca i rozwijająca praca. Poza tym nie ukrywam, że podoba mi się możliwość elastycznego doboru czasu pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 20:51
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ze względu na profesję mojego męża przeprowadzam sie co dwa/trzy lata, więc potrzebuję kariery. która jest mobilna i zawodu. który mogę wykonywać z każdego miejsca na ziemi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 20:57
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanym plusem tego zawodu jest możliwość zdecydowania o godzinach pracy, co, w połączeniu z życiem rodzinnym, skłoniło mnie do zajęcia się tłumaczeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2018, 18:15
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie zaczęło się od miłości do kultury, później zamiłowanie językiem. Dopiero później zrodził się pomysł połączenia jednego z drugim i zostanie tłumaczem (oraz nauczycielem).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2019, 00:03
RoksanaCyjak RoksanaCyjak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest to niezła zabawa. Tłumacz ciągle uczy się czegoś nowego, jak dla mnie jest to coś niesamowitego. Tłumacz musi mieć trochę wiedzy na każdy temat, a jeśli jej nie ma to musi ją zdobyć. Jest to fascynujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.