Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-04-2017, 02:51
dialecticchaos dialecticchaos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lenistwo lenistwem, ale swoje robi też przyzwyczajenie. No i moja mama, która słabo widzi, woli lektora niż zakładanie okularów do filmu Niektórzy mają też mało podzielną uwagę, albo w trakcie oglądania filmu robią jeszcze coś innego i nie ma jak czytać napisów. Sama wolę napisy, ale nie demonizuję lektora.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2017, 08:53
a.postolska a.postolska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze nie wyobrażam sobie żeby w telewizji na co dzień puszczane były filmy i programy z napisami. Owszem, wiele osób z samego słuchu będzie rozumiało mniej czy więcej ale należy pamiętać, że na przykład starsi ludzie oglądają też telewizję i dla nich czytanie byłoby problemem. Wiele osób także ma telewizor włączony "w tle" i nie widzę powodu dlaczego każdy miałby się osłuchiwać z (najczęściej) angielskim. Natomiast w kinie nie spotkałam się z narzekaniem na to, że "trzeba będzie czytać", a raczej z takim poglądem że o niebo lepsze są napisy niż dubbing.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2017, 00:06
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez a.postolska Pokaż post
Szczerze nie wyobrażam sobie żeby w telewizji na co dzień puszczane były filmy i programy z napisami. Owszem, wiele osób z samego słuchu będzie rozumiało mniej czy więcej ale należy pamiętać, że na przykład starsi ludzie oglądają też telewizję i dla nich czytanie byłoby problemem. Wiele osób także ma telewizor włączony "w tle" i nie widzę powodu dlaczego każdy miałby się osłuchiwać z (najczęściej) angielskim. Natomiast w kinie nie spotkałam się z narzekaniem na to, że "trzeba będzie czytać", a raczej z takim poglądem że o niebo lepsze są napisy niż dubbing.
Młodzi też nie zawsze mają wzrok sokoli!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2017, 09:03
mrsfrodo mrsfrodo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie z napisami. Lektor jest rozpraszający i dużo kwestii wypowiada tak bezemocjonalnie, przez co nie zawsze da się utożsamić z lektorem. Dzięki oglądaniu z napisami, nauczyłam się baaaaaardzo dużo z angielskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Dla pasjonatów języka i chcących się nauczyć to chyba najlepsze rozwiązanie. Chociaż zgadzam się z przedmówczyniami, że czasem lektor ułatwia sprawę, zwłaszcza kiedy chcesz coś obejrzeć dla relaksu albo puścić coś w tle "do sprzątania".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2017, 13:14
gosia27 gosia27 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Uważam, że Polacy nie lubią filmów z napisami z powodu czystego lenistwa, prościej coś posłuchać niż przeczytać ( i może przy okazji poprawić swój język, np. angielski). Osobiście uwielbiam oglądać filmy z napisami, łatwiej wczuć się w klimat filmu i historię przedstawianą na ekranie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2017, 13:47
93cml93 93cml93 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dokładnie, to kwestia przyzwyczajenia i trochę lenistwa. Pamiętam jak Tatę wciągnął jeden z zagranicznych seriali historycznych, który leciał (o dziwo) w telewizji polskiej, a że ja akurat jestem miłośniczką najróżniejszych produkcji tego kraju z którego ten serial pochodził, to pokazałam Tacie w internecie jego pełną wersje z napisami. Początkowo był sceptyczny do oglądania go z napisami, ale w końcu dał się namówić. Jednakże co zauważyłam, że co trochę musiał stopować wideo, by móc przeczytać dłuższe wypowiedzi aktorów, ale im więcej oglądał tym płynniej mu to czytanie wychodziło i nie musiał już tak często pauzować odcinka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.