Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-09-2019, 23:39
Agrzybowska Agrzybowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem jest to jakaś alternatywa dla osób nielubiących czytać. Uważam, że piosenki pomagają w poszerzeniu słownictwa, a także polepszeniu wymowy. Przy czym tekst nie jest na tyle długi, żeby zmęczyć odbiorcę. Wada jest taka, że w wielu piosenkach pojawiają się formy niepoprawne gramatycznie, zrobione ot tak, dla lepszego brzmienia. Świetnym przykładem jest piosenka Justina Biebera zatytułowana Love yourself, w której pojawia się tekst: My mama don't like you, co zapewne wywołuje u większości anglistów ciarki na plecach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2019, 16:05
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jest to jakiś sposób szczególnie dla osób uzdolnionych muzycznie. Później o wiele łatwiej jest przywołać dane słowo bądź wyrażenie bądź nawet zdanie, co z pewnością znacznie ułatwia komunikacje i naukę słówek. Kiedy uczyłam się angielskiego, to wiele kojarzyłam właśnie za pomocą piosenek. Bardzo fajna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2019, 17:23
jpachowicz jpachowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uważam to za jedną z najbardziej efektywnych metod, ale to pewnie dlatego, że uwielbiam śpiewać i mogłabym robić to całymi dniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2019, 21:57
poplawskiwiktor poplawskiwiktor jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Śpiewanie śpiewaniem, podejście do rapowania po angielsku to dopiero gratka dla aspirującego anglisty! Akurat całkiem niezły sposób na utrwalenie sobie fonetycznych aspektów języka, takich jak intonacja, tempo czy akcentowanie poszczególnych wyrazów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2020, 11:08
AdamDuda AdamDuda jest online
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem śpiewanie jest świetne do nauki języka, bo słuchasz jakiegoś utworu i wpada ci w ucho i pamiętasz mniej więcej tekst, teraz jeszcze znaleźć tłumaczenie i dużo słów się zapamięta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2020, 02:33
aga18 aga18 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja sądzę, że to bardzo dobra metoda na naukę języka. Ja akurat tez jestem muzykiem i takie właśnie śpiewanie piosenek w innym języku dużo daje. Wiele słów, zdań sie nauczyłam właśnie tym sposobem . Warto słuchac muzyki w innym języku i próbowac powtarzać słówka ;p.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2020, 18:14
BlueLily BlueLily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie! Szczególnie, że melodia i rytm ułatwiają zapamiętywanie. Piosenki mogą być także źródłem języka potocznego, jak i ciekawego słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2020, 13:54
wlecial98 wlecial98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na początku studiów, śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy utworów w języku kierunkowym. Myślę, że jest to dobry sposób, aby osłuchać się nieco z językiem, uzupełnić leksykę i poznać muzyczne tradycje danego narodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2020, 20:44
Ania5340 Ania5340 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak najbardziej! Ja od kilku lat mam wyryte w głowie "May impair your ability to operate machinery" (z piosenki "Warning" Green Day'a), choć poznałam tą frazę, kiedy mój angielski był na niskim poziomie. :P Ot, taki przykład z życia wzięty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2020, 02:19
anka0812 anka0812 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak najbardziej! Piosenki o wiele bardziej zapadają w pamięć i wiele słów i zwrotów można dzięki nim łatwo przyswoić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.