Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-22-2014, 09:14
Szypulka Szypulka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A tam chiński. Polacy są wszędzie, po polsku dogadasz się wszędzie, więc jeszcze trochę i polski wyprze angielski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2014, 15:19
HereIsJohnny's Avatar
HereIsJohnny HereIsJohnny jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Marzenia Polska to prędzej z mapy zniknie jak nasz wschodni sąsiad zacznie się jeszcze bardziej panoszyć, poza tym to za trudny język...a co myślicie o esperanto? ponoć to bardzo prosty język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2019, 09:11
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również nie wróżę językowi chińskiemu międzynarodowej kariery - w takim zasięgu jak obecnie j. angielski. Myślę, że łatwiej nauczyć się angielskiego niż języka z tonami, innym alfabetem itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2019, 10:45
astaroth55 astaroth55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na razie angielski jest językiem międzynarodowym, ale to nie oznacza że będzie tak zawsze. Przecież wcześniej językiem którym wypadało aby posługiwali się wszyscy był francuski. Dziś w Polsce nie jest już tak rozpowszechniony. Może faktycznie kiedyś nasz język stanie się ważny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2019, 11:52
OlgaJakubowska22 OlgaJakubowska22 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez grishak Pokaż post
Chiński, wydaje mi się, jest jedyną alternatywą, ze względu na samą liczbę ludzi mówiących tym językiem. Jednakże, moim zdaniem nie ma się co zastanawiać, czy jakiś język wyprze angielski, co raczej, czy nasza cywilizacja jest w stanie przetrwać 200 lat, co mi się wydaje znacznie mniej prawdopodobne.
Zgadzam się w 100%. Prędzej wyginiemy niż angielski zostanie wyparty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2019, 11:57
Nathaniele518 Nathaniele518 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Sytuacja polityczno-społeczna potrafi zmienić się diametralnie nawet w ciągu 50-100 lat, a języki dominujące wypierają te ze słabszą pozycją czy wsparciem rządu. Może kiedyś sytuacja na świecie tak się zmieni, że to nie chiński stanie się językiem międzynarodowym, a rosyjski, hiszpański, niemiecki? Kto wie. Ciężki przewidywać tak odległą przyszłość
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2019, 13:42
Martinar Martinar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ze względu na liczebność mówiących, to stawiam na chiński lub hiszpański. Język angielski raczej z internetu nie zniknie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2019, 14:42
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że pewnie kiedyś nadejdzie taka chwila, że język angielski zostanie wyparty przez inny. W końcu kiedyś to francuski bądź łacina miały status języka międzynarodowego i pewnie nikt wtedy nie myślał nawet, że to się zmieni. Ale nie sądzę, by jakoś szybko to nadeszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2019, 14:13
nikkac nikkac jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że za wiele lat może się tak zdarzyć, że angielski zostanie wyparty przez inny język. Chociaż trudno przewidzieć jaki język miałby go zastąpić, bo to zależy od wielu czynników związanych z gospodarką i polityką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2019, 17:37
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie jedyną alternatywą jest język chiński. Jednak nie wydaje mi się, żeby nastąpiło to szybko. Język angielski jest łatwy w nauce i nie jest trudno go przyswoić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.