Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-18-2019, 09:45
Magnolia12 Magnolia12 jest offline
Kumotr

Domyślnie Pierwsze zlecenia dla początkujących tłumaczy

Jak wszyscy wiedzą, im więcej referencji, tym lepiej dla tłumacza, gdyż ma większe szanse na zdobycie kolejnych klientów. Niestety, na początku pracy w charakterze tłumacza raczej nikt nie może się pochwalić wachlarzem referencji. Dlatego też chciałam się Was spytać jak zaczynaliście, jak przekonaliście klientów, że warto Wam dać szansę, choć nie macie dużego doświadczenia. Czyli po prostu jak zacząć zdobywać pierwsze zlecenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 14:10
andruska andruska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem początkującym tłumaczem. Mi się udało zdobyć pierwszych parę zleceń przez ogłoszenie się w serwisach społecznościowych, gdzie miałam za zadanie przetłumaczyć instrukcje obsługi i dość ważną umowę, poza tym robiłam tłumaczenie ustne przez telefon.
Więc warto dodać jakieś ogłoszenie np. na gumtree czy FB, a nóż widelec Ci się poszczęści
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 11:18
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrym pomysłem jest też myślę wypromowanie się w mediach społecznościowych, znajomi mogą polecić dalej, można też komuś zlecić realizację takiej reklamy. Wiele biznesów przenosi się teraz na fb np. a widziałam nawet takie, gdzie nie mają już tradycyjnej strony internetowej, tylko działają wyłącznie w mediach społecznościowych. Ostatecznie jest bardzo duży odsetek społeczeństwa, który spędza tam czas minimum raz dziennie.
Także myślę szukać ogłoszeń, ale nie zapominać o promowaniu siebie również.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2019, 20:00
KarolinaLenska KarolinaLenska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Niektórzy moi znajomi umieszczają ogłoszenia o swoich usługach na e-korepetycje, podobno można od czasu do czasu zgarnąć tam jakieś zlecenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2019, 00:51
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trzeba szukać tak naprawdę zleceń. Myślę, że FB jest teraz dobrą opcją na takie szukanie, można dołączyć do różnych grup, gdzie ktoś może takiego tłumacza będzie szukać. Początki są najgorsze...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2019, 21:34
atomicplum's Avatar
atomicplum atomicplum jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: olsztyn
Domyślnie

słyszałam, że na upwork też można czasem coś trafić. każdy mówi, że z tym pierwszym zleceniem jest najgorzej, ale jak już pokażesz że umiesz pracować to ludzie sami będą przychodzić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2019, 19:42
Martinar Martinar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Warto też postarać o staż w biurze tłumaczeniowym, można zdobyć kontakty w branży i łatwiej będzie o dalsze zlecenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.