Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-09-2019, 22:29
magdaang magdaang jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak najbardziej powinny, jest to świenty czas na prawie bezwysiłkową naukę języka obcego. Tak jak pisałam w innym wątku, powinno się to robić odpowiednio, aby nie przeciążyć dziecka. Można to zrobić dzięki programom komupterowym, bajkom oglądanym w oryginale czy grach w docelowym języku. Nawet bajki puszczane w tle dziecku pomagają. Pomimo tego, że dziecko może nie zapamiętać słowek czy struktur gramatycznych, przyswoi melodię języka, dzięki czemu przy późniejszej, bardziej usystematyzowanej nauce, będzie miało mniejsze problemy z nauką akcentu i poprawnej wymowy.

Dzieci raczej nie potrzebują zachęty do oglądania bajek czy słuchania piosenek, także warto włączyć takie elementy do tradycyjnej nauki języka.

Wiele dzieci na świecie wychowuje się dwujęzycznie i choć czasami jest to problematyczne i może opóźnić wiek, w którym dziecko zacznie mówić, z reguły ma to prawie same plusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2019, 11:58
Magda12 Magda12 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Decyzja mojej mamy o tym, by już w przedszkolu zapisać mnie na angielski, była świetna. Dzięki temu miałam już pewien zasób słownictwa w podstawówce, więcej wiedziałam, mogłam już mówić swoje pierwsze zdania i nie oszukujmy się, zaowocowało to w tym momencie, gdy angielski jest niemal normalnym językiem używanym na co dzień czy to na ulicy czy w pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 10:18
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak najbardziej, myślę że właśnie najlepiej jest już zacząć naukę języka już od najmłodszych lat. Wówczas najwięcej się uczymy i przyswajamy najłatwiej nowe słówka i konstrukcje języka. Taka wczesna nauka zaowocuje z pewnością w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 10:19
Toroteija Toroteija jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przepraszam za późną odpowiedź, dopiero teraz dostrzegłam pytanie:
Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
A jakich języków uczyły się te dziewczynki?
Obydwie uczyły się języka niemieckiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.