Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-14-2016, 00:15
mapuuh mapuuh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Nauka akcentu włoskiego

Pytanie z ciekawości do reszty, jak wy nauczyliście się akcentu? Nie uważam, żeby mój był nie wiadomo jaki poprawny, ale najwięcej mi chyba dało przebywanie wśród Włochów. Filmy mi tak bardzo nie pomagają, a wam?

Ostatnio edytowane przez Justyna22 : 05-14-2016 o 17:06. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2016, 17:43
milenadbrwsk milenadbrwsk jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Malaga
Domyślnie wyjazd za granicę

Ja, aby poprawić swój akcent, zamieszkałam w danym kraju. Myślę, że trzeba się po prostu "osłuchać" i w mojej skromnej opinii, oglądanie filmów w tym nie pomoże. Potrzeba dużo czasu. Ale na pewno się uda!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2016, 01:25
mapuuh mapuuh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, niestety przykre jest to, że nie każdy ma taką możliwość pobytu w danym kraju
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2016, 13:15
milenadbrwsk milenadbrwsk jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Malaga
Domyślnie sharedtalk

Jest taki portal "sharedtalk", na którym możesz poznać ludzi z całego świata, którzy uczą się języków obcych. Możesz nawiązać znajomość z kimś z Włoch i wymienić się Skypem. Miło spędzisz czas i osłuchasz się języka nie wychodząc z domu Ja 6 lat temu poznałam tam pewnego Meksykanina i rozmawiamy do dziś. Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2016, 17:53
freeeelka freeeelka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja weszłam na jakiś przypadkowy włoski czat, co prawda niektóre osoby były nieznośne, ale z niektórymi bardzo dobrze się rozmawiało (jeden Włoch znał bardzo dobrze historię Polski i bardzo był Polską zachwycony ). Później przenieśliśmy się na skype i tam rozmawialiśmy.
Oprócz tego filmy, seriale i bajki. Po prostu trzeba jak najwięcej słuchać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2016, 11:39
kar.rob kar.rob jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Chyba nie ma żadnego "cudownego" rozwiązania na to. Ale na pewno nie polecam uczenia się z piosenek, ponieważ akcent zmienia się zależnie od rytmu.

Ostatnio edytowane przez Justyna22 : 06-13-2016 o 22:36. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2016, 11:17
annajot annajot jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli tylko jest taka możliwość to najlepiej jak najwięcej przebywać z Włochami i słuchać, słuchać! Miałam to szczęście na Erasmusie i wtedy akcent przychodzi sam A poza tym polecam filmy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2016, 14:38
JagWoj JagWoj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie da się od razu mieć znakomitego akcentu. Również uważam za najskuteczniejsze osłuchiwanie się z językiem. Oczywiście najlepsze jest przebywanie wśród Włochów, ale można również robić to dzięki radiu czy telewizji i z czasem zaczniemy "imitować" dźwięki coraz bardziej zbliżone do dźwięków rodowitych Włochów.

Ostatnio edytowane przez Justyna22 : 06-22-2016 o 22:15. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2017, 15:45
mich-alina mich-alina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nic nowego pewnie nie dodam, ale chyba nie ma lepszego rozwiązania jak dłuższy pobyt we Włoszech, a jeśli nie ma się możliwości wyjazdu to oglądanie filmów, telewizji, słuchanie radia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2017, 19:06
BeataJustyna's Avatar
BeataJustyna BeataJustyna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie wymowa, akcent, stosowanie, nauka

Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, iż warto otrzaskać się z językiem mieszkając w danym kraju oraz słuchać radia, telewizji. Ważne, aby lubić dany język obcy oraz kochać tę narodowość. Cenny jest kontakt z rodowitymi użytkownikami języka, tj. słuchanie, mówienie, czyli rozmowa, konwersacja. Warto interesować się kulturą i lubić zwyczaje danego kraju, gdyż język i sposób mówienia to część ich dziedzictwa. Jeżeli żyje się danym stylem, pasjonuje się tradycją i przynajmniej po części naśladuje sposób bycia, to można poczuć też akcent języka.

Poprawność wypowiedzi nie jest zależna od akcentu, ale lepiej i płynniej się słucha kogoś kto dobrze akcentuje i wymawia dane słowa, zdania. Tłumacz może znać zastosowanie leksykalne i gramatyczne danego języka, ale to czy odbiorca chętnie i z przyjemnością będzie słuchać tłumaczenia może zależeć od wymowy i akcentu.

Codzienne albo chociaż częste stosowanie języka obcego i rozmawianie z „native speakerami” utrzymuje umiejętność i rozwija. Im częściej i chętniej używamy jakiegoś języka obcego, tym lepiej mózg pamięta dźwięki i szybciej przetwarza, a aparat mowy dostosowuje się do danych wypowiedzi, które chcemy przekazać - też z większą elastycznością.

Ostatnio edytowane przez Michifu : 04-10-2017 o 12:01. Powód: błędy, logika
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.