Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-07-2018, 17:46
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alinakhu Pokaż post
Myślę ,że lepiej uczyć się jednego języka ,ale dokładne.Ucząc się kilku języków jednocześnie ,nie jesteśmy w stanie opanować ich na jednakowym poziomie.
Zgadzam się, dlatego na razie uczę się tylko dwóch jezyków. Niektórzy uczą się nawet i po 5, ale zastanawiam się w sumie czy oni tak naprawdę dobrze znają chociażby jeden z nich. Człowiek nie jest przecież maszyną i nie może być ze wszystkiego najlepszym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2018, 22:58
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Słuchanie muzyki w danym języku, oglądanie filmów, seriali, wiadomości z napisami, wyjazd do danego kraju
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 22:35
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczę się obecnie angielskiego i niemieckiego i zauważyłem, że ta kombinacja jest bardzo przydatna jeżeli się jest w Holandii, ponieważ język niderlandzki ma bardzo wiele podobnych słów zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 13:02
KNiziurska's Avatar
KNiziurska KNiziurska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Potwierdzam to, co pisali poprzednicy. Uczelnie powoli wycofują się z łączenia 2 języków obcych na jednym kierunku, głównie ze względu na tzw. spadek jakości nauczania. Ja posługuję się zaawansowanym angielskim i duńskim (który studiuję), ale tylko dlatego, że angielski miałam opanowany jeszcze przed podjęciem studiów. Oczywiście warto jest znać więcej niż jeden język obcy, jednak jeśli chce się uczyć języków jednocześnie, potrzeba wielkiego wysiłku i motywacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2018, 12:07
micaa's Avatar
micaa micaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mój pierwszy kierunek na studiach był to hiszpański+angielski. W teorii wydawał się bardzo fajnym i ciekawym pomysłem, ponieważ zajęcia miały być prowadzone w obu językach. Niestety, po 3 latach mój angielski praktycznie stał w miejscu. Okazało się, że przez cały tok studiów miałam tylko 4 przedmioty w tym języku + praktyczną naukę. Poczułam się troszkę oszukana. Dodatkowo, przez duży wkład w naukę hiszpańskiego, miałam mało czasu na szlifowanie ang, więc ograniczyłam się do czytania i słuchania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2018, 15:06
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku na poszerzenie słownictwa najlepiej działało czytanie ekstensywne i oglądanie programów w języku obcym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2018, 15:39
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Generalnie im więcej języków tym lepiej ale trzeba być ostrożnym i uczenie się kilku jednocześnie wymaga dużo dyscypliny. Po kilku próbach uczenia się dwóch podobnych do siebie języków równocześnie uznałam, że to nie dla mnie, za bardzo się mieszały, teraz stawiam na jeden a porządnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 20:04
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że nic na siłę i jeśli ktoś woli się samodoskonalic tylko w jednym języku to i tak super, bo wymaga to dużego zaangażowania. Ja zdecydowałam się na połączenie angielskiego z francuskim i mimo że się staram, to czuję że angielski to moja mocniejsza strona. Jest dla mnie jednak ważne to by umieć komunikować się również w innym języku obcym, bo to bardzo przydatne nie tylko przy pracy, ale również przy podróżowaniu. Angielski znałam na dobrym poziomie jeszcze przed studiami, dlatego momentami mieszało mi się słownictwo, przede wszystkim jeśli nie znałam odpowiedniego słowa po francusku. Na pewno lepiej jest dla mnie uczyć się jednego języka na raz bo wtedy można mu się w pełni poświęcić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2018, 13:35
XYSHOOR XYSHOOR jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam korzystać z takich aplikacji jak anki. Tam można sobie zaimportować najróżniejsze zestawy słówek do nauki, a nawet stworzyć własną talię. To jest dobry sposób, ponieważ opiera się na systemie powtarzania rozłożonego w czasie, czyli chodzi o to, że powtarzacie słówka z takimi interwałami, żeby wiedza utrwaliła się w pamięci długoterminowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2018, 22:56
ReszkaLukasz ReszkaLukasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam. Na studiach oprócz angielskiego uczyłem się niemieckiego i uważam, że te dwa języki to świetna kombinacja. Popyt na pracę związaną z dwoma językami jest bardzo duży. Poza tym nauka dwóch języków bardzo rozbudowuje słownictwo i wyobraźnię językową.
Bardzo ciekawym połączeniem jest też nauka jednego języka europejskiego i jednego azjatyckiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.