Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-09-2012, 18:51
AnnaMrz AnnaMrz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskiego uczę się od ponad 15 lat - nieprzerwanie od przedszkola. Największe postępy zrobiłam jednak na studiach, czyli przez ostatnie 2 lata. Teoretycznie jestem na poziomie proficiency, ale sama oceniam siebie bardziej na advanced - jeszcze dużo nauki przede mną
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2012, 11:41
Adept Adept jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To zależy od intensywności uczenia się. Niemieckiego 6 lat i potrafię się porozumieć, angielskiego ponad 10 i też nie ma problemu, nie wiem jak to porównać poziomami, C1, czy B2, albo C2 ale rozumiem teksty fachowe.

Pozdrawiam,

adept

Ostatnio edytowane przez Camille Paul : 09-10-2017 o 09:50. Powód: niestaranna polszczyzna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2012, 11:56
fabulousthing fabulousthing jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja naukę angielskiego i niemieckiego rozpoczęłam jednocześnie w 3 klasie podstawówki. Po liceum poszłam na filologię angielską i na studiach również wybrałam lektorat z niemieckiego. W języku angielskim mówię biegle, a po niemiecku potrafię może kilka zdań... Trochę rozumiem. Nie mam pojęcia od czego to zależy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2012, 12:29
Sylka1991 Sylka1991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niemieckiego uczę się ponad 12 lat, angielskiego może z 8. O wiele swobodniej mimo wszystko mówię po angielsku, z niemieckim gorzej, wolę czytać i pisać w tym języku niż mówić. Oczywiście nadal chcę udoskonalać oba języki, by w końcu mieć je opanowane na najwyższym poziomie. Uczę się również hiszpańskiego, ale z nim przygodę zaczęłam dopiero jakieś 2 lata temu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2012, 12:36
dominikm dominikm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z każdym kolejnym rokiem grzebania w języku angielskim mam wrażenie, że cofam się w rozwoju. Wszystko, co było oczywiste już takim nie jest. Im więcej wiem, tym mniej jestem pewny jakości swojej wiedzy.
-----
[url]http://tlumaczangielskiego.blogspot.com/2012/09/jak-zdobyc-klienta-i-nie-zrazic-do.html[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2012, 12:42
brasileira brasileira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam wrażenie,że uczę się angielskiego całe życie (co w sumie jest bliskie prawdy, bo zaczęłam w wieku 6lat) i jestem na poziomie C1, ale od trzech lat, czyli od ukończenia liceum nie chodziłam na żadne zajęcia z tego języka. Natomiast portugalskiego uczę się bardzo intensywnie od trzech lat (studiuję na iberystyce, specjalność luzo-brazylijska) i też jestem na poziomie C1
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2012, 13:05
AlJas AlJas jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Moja nauka angielskiego trwa od 4. klasy podstawówki, czyli już ponad 13 lat,co nie zmienia faktu, że taki porządny angielski miałam dopiero w liceum czyli 7 lat temu, ale uważam, że i tak za mało umiem i ciągle się dokształcam m.in. oglądając filmy w oryginale czy czytając książki w oryginale.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2012, 19:37
davedave21 davedave21 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskiego uczę się od 9 lat i wbrew moim staraniom trzymam się na poziomie intermediate, jest tu troche mojej winy, bo nie chce mi się samodzielnie podejmować trudu nauki, a z drugiej strony ciągle trafiam na nauczycieli bez pasji, angielski zawsze był u mnie drugim językiem, wcześniej uczyłem się niemieckiego, jednak i to porzuciłem. Obecnie skupiam się na rosyjskim, którego uczę się od 3 lat i czuję się w nim pewniej, niż w angielskim. Mam jednak zamiar połączyć te dwa języki w przyszłości, miejmy nadzieję, że podołam doprowadzić je do konkretnych poziomów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2012, 20:05
mal123 mal123 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja uczę się już jakieś 10 lat i sama nie wiem jak oceniać swój poziom, miałam małe przerwy, no i na co dzień niestety też nie mam praktycznie żadnej styczności z językiem, ubolewam nad tym każdego dnia i nawet boję się poddawać samą siebie ocenie..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2012, 11:14
lymha's Avatar
lymha lymha jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Uczyłam się angielskiego bardzo intensywnie, ok.11 lat, mam papierki FCE, CAE, wszystkie moje działania miały mnie doprowadzić na filologię angielską. Jednak w ostatniej chwili zmieniłam zdanie. Zaryzykowałam i poszłam na filologię rosyjską od podstaw (mimo,że dostałam się na angielską). Nie wiem skąd ten pomysł, chciałam chyba poznać coś nowego, świeżego. Doszłam do poziomu zaawansowanego w trybie ekspresowym, jestem teraz na 4 roku i bardzo się cieszę z wyboru. A angielski...no cóż, poszedł w odstawkę, jednak są inne sposoby na naukę - bardzo dużo czytam anglojęzycznych artykułów, oglądam seriale i filmy, no i gram przez Internet z ludźmi z całego świata, więc mam stały kontakt z językiem.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Przejdź do forum