Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-18-2013, 13:13
sylwia91ch sylwia91ch jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Choć osobiście nie uczę się żadnego z języków orientalnych, zaciekawił mnie artykuł pt. "Milczenie na wieży Babel" w najnowszej Polityce ( z dn. 17.07.2013). Bardzo polecam badaczom i językoznawcom! To zatrważające, ale do końca obecnego stulecia prawdopodobnie wyginie 90% języków świata (a jest ich obecnie ok. 6800).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2013, 15:36
Patryk.Andersz Patryk.Andersz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podczas przygody z japońskimi sztukami walki poznałem kilka pojedynczych zwrotów w tym języku. Ciekawość sprawiła, że zechciałem poznać ich więcej. Ot, cała historia.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 22:00. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2013, 12:12
JoannaZ JoannaZ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie uczę się żadnego języka orientalnego, ale planuję zacząć. Oczywiście zaczęło się jak w większości przypadków - anime, mangi -> kultura, i tak to jakoś poszło. Zauważyłam, że chociaż studiuję francuski i angielski to w wątku orientalnym czuję się lepiej, niż w innych .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 22:01. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2013, 18:52
juare juare jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najbardziej rzeczywiście pociąga chyba ta oryginalność. Poza tym nie każdy uczy się języków orientalnych i właśnie to pozwala nam się wyróżnić, nie tylko wśród kolegów, ale także na rynku pracy .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 22:02. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2013, 00:38
Jules3 Jules3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Był to przypadek. Dostałam się na takie, a nie inne studia, na których miałam szansę wybrać jeden z tych oto języków: niemiecki/francuski/hiszpański/japoński. Wybrałam japoński tylko dlatego, że miałam już styczność z niemieckim i francuskim, i tymczasowo nie chciałam się w nie wdrażać; hiszpańskiego natomiast nigdy specjalnie nie lubiłam :P. Krótko mówiąc, pozostałymi nie byłam zainteresowana, natomiast o japońskim nie wiedziałam tak naprawdę nic. Nic a nic. Poszłam na pierwsze zajęcia z zerową wiedzą na temat tego języka, z nikłą wiedzą na temat kultury Japonii. Można powiedzieć, że miałam zabawowe podejście do całej sprawy, pomyślałam po prostu "zobaczymy co to będzie", zobaczyłam, i stopniowo, bardzo powoli, zaczęłam zakochiwać się w japońskim .
Teraz, 3 lata później, jestem zdziwiona jakim cudem nie zauważałam wtedy jak modnym był japoński, jak bardzo rozpowszechnione było anime czy j-rock; tak czy siak, wstąpiłam w świat japonistyki w zupełnej niewiedzy, ale może to i dobrze .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 22:03. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2013, 19:40
marta990 marta990 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam że nauka języków orientalnych jest naprawdę przydatna a zarazem oryginalna. Przeglądając ostatnio ogłoszenia o pracę, natrafiłam na wiele ofert, które były skierowane do osób znających język arabski, chiński bądź bengalski . W szczególności poszukiwani są tłumacze znający wyżej wymienione języki.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 22:04. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2013, 17:29
IwonaR IwonaR jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczyłam się hebrajskiego przez pewien czas i czułam się jak ryba w wodzie. Niewiele umiem, ale sam fakt obcowania z tak skomplikowanym, w mojej opinii, językiem był niesamowitym przeżyciem. Od czasu do czasu czytam proste teksty, żeby odświeżyć co nieco pamięć i nadal czuję ten dreszczyk. I chyba o to chodzi w nauce języka.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 22:05. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2013, 19:55
Karya Karya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W językach orientalnych pociąga mnie to, że są tak różne od języków naszych sąsiadów i niosą za sobą całkowicie odmienny obraz świata. Pierwsze moje zetknięcie z chińskim to była fascynacja znakami, potem trafiłam na anime i Japonię. Porzuciłam chiński dla japońskiego, mam jednak nadzieję, że kiedyś jeszcze do niego wrócę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2013, 20:51
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Gusia89 Pokaż post
Haha widzę, że tu sporo japonistów :P A ja akurat uczę się chińskiego. A dlaczego? Bo zawsze lubiłam chińskie filmy wuxia, a do tego japoński uznałam za oklepany (sorry :P), dodatkowo chińskiego zaczęłam się uczyć w momencie kiedy świat zaczął huczeć o Chinach jako nowej potędze ekonomicznej także idealnie się wstrzeliłam :P Ale niestety przy językach orientalnych sam uniwersytet to zdecydowanie za mało...
Japoński oklepany?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2013, 21:34
Angiemangie Angiemangie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dzięki językowi można "na serio" poznawać kulturę i jej elementy. W moim przypadku są to Indie, praktycznie każde słowo/złożenie ma konkretne znaczenie i pochodzenie, które zawiera w sobie sens danego zjawiska.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.