Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-22-2012, 10:10
Arabistka Arabistka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem można próbować uczyć się na własną rękę i o ile języków europejskich można się nauczyć, to przy orientalnych pojawia się problem wymowy. Jak samemu nauczyć się wymawiać fonemów, które w językach europejskich nie istnieją? Myślę, że przynajmniej na początku warto skorzystać z pomocy native speakera.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:43. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2012, 23:34
masdar masdar jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Arabistka Pokaż post
Jak samemu nauczyć się wymawiać fonemów, które w językach europejskich nie istnieją? Myślę, że przynajmniej na początku warto skorzystać z pomocy native speakera.

Zależy co rozumieć przez "samemu". IMO jeśli ktoś ma motywację i porządne źródła to żadne kursy potrzebne nie są.

A co do samej wymowy, to od czego jest internet?

Są specjalne strony do nauki języków, na których można rozmawiać z native'ami, słowniki wymowy, są filmy, stacje radiowe, podcasty, streaming tv, youtube, skype i od groma innych możliwości.
Ba! Nawet widziałem gdzieś schematy anatomiczne aparatu mowy z omówieniem powstawania tych kilku nieszczęsnych dźwięków.

Wystarczy chcieć. Zresztą wymową też się straszy niezupełnie słusznie, podobnie jak to ma miejsce z pismem.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:45. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2012, 14:15
MonkiOrpel MonkiOrpel jest offline
Kumotr

Domyślnie

Samemu to faktycznie ciężko takiego orientalnego języka się nauczyć.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:45. Powód: brak kropki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2012, 14:10
chocberry chocberry jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że z pomocą tego wszystkiego, co można znaleźć w internecie, da się nauczyć samemu każdego języka, kwestia zaparcia i poświęconego czasu...

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:46. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2012, 21:33
KazikLec's Avatar
KazikLec KazikLec jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem ze stronnictwa głoszącego, że "wszystko się da", i to na własną rękę. Oczywiście, rewelacyjna rzecz, mieć do mocy native speakera i być uczonym w czymś na kształt systemu monitorialnego, ale ilu z nas ma takie możliwości? "Kąpiel słowną" można bez problemu sobie urządzić przez radio internetowe czy audiobooka.
Cytat:
ą specjalne strony do nauki języków, na których można rozmawiać z native'ami, słowniki wymowy, są filmy, stacje radiowe, podcasty, streaming tv, youtube, skype i od groma innych możliwości.
Ba! Nawet widziałem gdzieś schematy anatomiczne aparatu mowy z omówieniem powstawania tych kilku nieszczęsnych dźwięków.
Otóż to. Jeżeli zna się odpowiednie hasła, Internet jest istnym sezamem dla językoznawcy poszukującego materiałów.

Cytat:
Jak samemu nauczyć się wymawiać fonemów, które w językach europejskich nie istnieją?
Na dobry początek wystarczy ogarnięcie tego z pomocą międzynarodowego systemu fonetycznego. A potem ćwiczyć, ćwiczyć, miliony miliardów razy przesłuchiwać to samo słowo i ćwiczyć, eksperymentować z własnym aparatem mowy.

Z wyrazami szacunku
Kazik

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:47. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2012, 19:17
jappko jappko jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla chcącego nic trudnego - święta prawda. Tylko że człowiek to leniwa istota i jak brakuje mu silnej motywacji, to nawet z całym wachlarzem możliwości, pomocy dodatkowych, odpada.
U mnie tak było z japońskim - stopniowo się zrażałam do zajęć prowadzonych przez Japonkę, z którą ciężko było się porozumieć. Mój entuzjazm malał i ostatecznie motywacji zabrakło, by przezwyciężyć kryzysik.

Ale wracając do wątku, gdybym miała wybierać to irracjonalnie ciągnie mnie właśnie do perskiego .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:48. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2015, 18:39
magbla2516 magbla2516 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Perski może być rzeczywiście trochę łatwiejszy niż arabski ze względu na wymowę i na to, ze należy do języków indoeuropejskich. Ale również możesz napotkać wiele problemów, m.in. z tym, że w perskim praktycznie nigdy nie ma zaznaczonych samogłosek krótkich.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:49. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2015, 00:50
sarnow sarnow jest offline
Kumotr

Domyślnie

Faktycznie, ludzie, gdy widzą jak zapisuję coś po arabsku robią zawsze wielkie oczy, a akurat alfabet był najprostszym elementem nauki. Schodki zaczynają się przy gramatyce... O perskim wiem tyle, że akurat jego gramatyka jest dużo prostsza, a alfabet, choć podobnie wygląda, to różni się od arabskiego.
Z głębi serca polecam arabski, bo sama chętnie się go uczę, ale perski jest podobno łatwiejszy do opanowania.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:50. Powód: brak kropki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-04-2017, 01:35
havva havva jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Perski czy arabski? Ten, który bardziej i szybciej będzie przydatny w pracy . Widzę, że posty były pisane jakiś czas temu, ciekawa jestem, jak to się dalej u Ciebie potoczyło?

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 09-10-2018 o 08:50. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2019, 17:50
yodde yodde jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ponoć znając język arabki łatwiej jest nauczyć się perskiego. Nie poddawaj się przy pierwszych trudnościach. Może warto zapisać się na prywatne lekcje do jakiegoś native'a, żeby pomógł z wymową?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.