Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-25-2019, 00:27
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Alfabety japońskie

Witam,
zaczynam właśnie naukę języka japońskiego, i chciałbym zapytać czy ma ktoś jakieś rady co do nauki alfabetów japońskich. Jak można się ich skutecznie nauczyć w sposób by się nie myliły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2019, 16:53
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o hiraganę oraz katakanę, to uczyłam się ich stopniowo: np po 10 znaków na raz. W momencie, gdy potrafiłam je już bez problemu napisać z głowy, przechodziłam do kolejnego "zestawu". W ten sposób, kiedy uczyłam się nowych znaków, nie mieszały mi się one z wcześniejszymi. Po opanowaniu hiragany brałam z internetu dużo słów japońskich, zapisanych fonetycznie, i przepisywałam je w formie znaków. I w ten sam sposób katakana. Polecam takie przepisywanie z zapisu fonetycznego na znaki, zamiast mechaniczne pisanie po kolei każdego znaku z sylabariuszu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 13:19
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziękuję, nie znałem wcześniej takiej metody , dotychczas uczyłem się przepisując tabele znaków z ich znaczeniami, ale twój sposób nauki zdecydowanie jast bardzej efektywny. A tak swoją drogą jeżeli chodzi o pomoce naukowe, to czy taka pozycja będzie pomocna na późniejszym etapie? [url]https://czytam.pl/k,ks_124459,Japonski-Mow-pisz-i-czytaj-+-CD-Krassowska-Mackiewicz-Ewa-google.html?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6AxU01p mErP1IJrZWaFxkv6PmRegYdxLPsr0RmwOJpc15py5XI_UvgaAj JGEALw_wcB[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 15:27
atomicplum's Avatar
atomicplum atomicplum jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: olsztyn
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Blackcatso Pokaż post
Dziękuję, nie znałem wcześniej takiej metody , dotychczas uczyłem się przepisując tabele znaków z ich znaczeniami, ale twój sposób nauki zdecydowanie jast bardzej efektywny. A tak swoją drogą jeżeli chodzi o pomoce naukowe, to czy taka pozycja będzie pomocna na późniejszym etapie? [url]https://czytam.pl/k,ks_124459,Japonski-Mow-pisz-i-czytaj-+-CD-Krassowska-Mackiewicz-Ewa-google.html?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6AxU01p mErP1IJrZWaFxkv6PmRegYdxLPsr0RmwOJpc15py5XI_UvgaAj JGEALw_wcB[/url]
ja polecam podręcznik i ćwiczenia "Genki", uczyłam się z nich kiedyś na studiach i bardzo miło to wspominam. do kanji to "Basic Kanji Book", bo masz w każdej lekcji taki zestaw znaków i od razu ćwiczenia. używałam kiedyś książki z linka, ale mi jakoś nie podeszła, niemniej na pewno coś ciekawego zawsze można z niej wyciągnąć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 17:30
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o hiraganę i katakanę, jest taka zabawna aplikacja zwana "Dr Moku's Hiragana & Katakana", nauka znaków polega na tworzeniu skojarzeń, dzięki którym łatwiej jest zapamiętać zarówno znak jak i jego wymowę. Na sam początek nauki to bardzo przydatna apka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.