Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-17-2017, 14:26
kubutek28 kubutek28 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Drażniło mnie jak była reklama (bodajże Desperadosa), w którym było hasło konkursowe 1000 złoty na głupoty... Inaczej im by się średnio rymowało, ale jednak...

Chyba nie da się nauczyć ludzi, że nie mówi się np. 10 deko tylko 10 deka... Taki zabawny neologizm...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2017, 16:43
andrut91 andrut91 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mfzachorska Pokaż post
I to właśnie jest ich celem- żeby zauważali, o to chodzi, żeby o reklamie się mówiło, w ten czy inny sposób. W reklamach jak w tytułach, reguły poprawności gramatycznej/ortograficznej nie zawsze obowiązują
Sugerujesz, że specjalnie popełnili błąd, żeby się o nich mówiło? Idąc tym tokiem rozumowania to każda reklama powinna zawierać błędy, zgodnie z dewizą "nieważne jak mówią, ważne żeby mówili".

Moim zdaniem to po prostu wpadka agencji reklamowej zatrudnionej przez producenta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2017, 22:59
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Mnie śmieszą czasem takie celowe błędy, np. w nazwach marek, żeby móc zrobić podróbkę typu: KFSi, Adadis, Coolgatte, Coco Chanael, a nawet klapki KOBUTA.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2017, 11:11
mfzachorska mfzachorska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez andrut91 Pokaż post
Sugerujesz, że specjalnie popełnili błąd, żeby się o nich mówiło? Idąc tym tokiem rozumowania to każda reklama powinna zawierać błędy, zgodnie z dewizą "nieważne jak mówią, ważne żeby mówili".
Nie, moim zdaniem popełnili błąd ponieważ lepiej brzmiał w piosence, która przecież ma być chwytliwa, wpadać w ucho za pierwszym przesłuchaniem. A to, że internauci pod filmikiem o tym piszą, to skutek uboczny, raczej niezamierzony, ale w ich interesie przecież
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2017, 20:54
joannasamp joannasamp jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ostatnio przechodząc ulicą mijałam salon fryzjerski, na reklamie było napisane "we want cut your hair" hm jakoś tak nie za fajnie to brzmi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2017, 13:27
mfzachorska mfzachorska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niedawno widziałam słowa "zginoł tragicznie" napisane złotymi literami na nagrobku.. Przecież takie napisy są sprawdzane, można by było bez błędu zostawić...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.