Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-15-2017, 15:02
BeataJ1992 BeataJ1992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dokładam się do pytania zadanego w wątku, bo sama zastanawiałam się na podyplomówką ze Szkoły Tłumaczy w Szczecinie. Wiem, że są to zajęcia głównie ukierunkowane na tłumaczenia prawnicze i ekonomiczne. Czy ktoś może wie, czy otwierają tam inne języki niż angielski i niemiecki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2017, 12:08
Ann.m Ann.m jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Polecam
[url]http://translatoryka.uni.lodz.pl/studia/psts/[/url]

Zajęcia odbywające się w formie ośmiu zjazdów w semestrze z elementami pracy zdalnej wyposażą studentów w podstawową wiedzę z zakresu tłumaczenia specjalistycznego (prawniczego, gospodarczo-handlowego, technicznego oraz medycznych), prawoznawstwa, ekonomii, a także właściwości polskiego i angielskiego dyskursu specjalistycznego (m.in. prawniczego i ekonomicznego).
Studenci PSTS zdobędą doświadczenie w przekładzie i lokalizacji tekstów specjalistycznych w obrębie pary języków angielski – polski, w zaawansowanym stopniu poznają sposoby praktycznego zastosowania narzędzi komputerowych (CAT) w pracy tłumacza oraz formalnoprawne zasady wykonywania tłumaczenia przysięgłego. Po ukończeniu studiów absolwent może przystąpić do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka angielskiego, nawiązać współpracę z biurem tłumaczy w zakresie przekładu tekstów specjalistycznych z angielskiego i na angielski oraz korekty tłumaczeń, świadczyć usługi tłumaczenia konferencyjnego lub środowiskowego. Absolwent PSTS może także znaleźć pracę w sektorze biznesu w zakresie obsługi językowej firm.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych tłumaczy, wykładowców Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Zjazdy odbywają się w soboty, w godzinach 8-18.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2017, 17:10
mar_lingua mar_lingua jest offline
Kumotr

Domyślnie

[url]http://stil.amu.edu.pl/[/url] Słyszałam dobre opinie. Minusem jest to ze zajęcia w ramach studiów (dwuletnich ) realizowane są prawie w każdy weekend. Co 5-6 weekend przypada wolny od zajęć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2017, 15:27
agata_radom agata_radom jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Na poznanskim Wydziale UAM organizowane sa specjalistyczne studia translatorskie (przy Anglistyce). Sama nie studiowalam, ale znajomi, ktorzy skonczyli kurs byli zadowoleni, choc jak w wielu przypadkach nauczania skarzyli sie na brak praktyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2017, 22:06
Schneewittchen100 Schneewittchen100 jest offline
Kumotr

Domyślnie

W tym roku wybieram się na podyplomowe studia przekładu prawniczego. Wprawdzie nie mogę jeszcze opisać wrażeń oraz przydatności tych studiów, ale uważam, że lepiej wybrać studia z jednej dziedziny niż jakieś ogólne studia dla tłumaczy, ponieważ dzięki tym pierwszym można zdobyć wiedzę z danej dziedziny. Drugie służą raczej ogólnemu wprowadzeniu do zawodu tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2017, 12:11
andrut91 andrut91 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale moim zdaniem studia podyplomowe dla tłumaczy to strata czasu i pieniędzy. Technik tłumaczeniowych i obsługi narzędzi CAT równie dobrze można nauczyć się w domu, przez Internet. Umiejętności i doświadczenie najlepiej zdobywać poprzez płatne zlecenia lub, w razie braku możliwości, praktyki, wolontariat czy tłumaczenia dla znajomych. Tak naprawdę w przypadku studiów płacimy za możliwość wykonywania tłumaczeń i korekty ich przez wykładowców. Czy studia pomogą nam znaleźć biura tłumaczeń do współpracy? Szczerze wątpię, bo jednak dla biur liczy się przede wszystkim doświadczenie poparte referencjami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2017, 13:54
NataliaDe NataliaDe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja doprecyzuję zapytanie - czy ktoś z Was ma wiedzę na temat szkół podyplomowych kształcących tłumaczy w Szwecji, Norwegii lub Finlandii? Zastanawiam się nad takimi studiami w parze językowej angielski - norweski/szwedzki/fiński. Tutaj w Polsce podyplomowe kształcenie tłumaczy skupia się praktycznie na czterech językach: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski. Mógłby to być np. kurs, niekoniecznie roczne lub dwuletnie studium podyplomowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2017, 18:46
joaakh joaakh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam studia podyplomowe roczne na UWr: świetna kadra i jeśli się che, to można naprawdę dużo się nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2017, 21:36
magvikwoj magvikwoj jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Studia podyplomowe dla tłumaczy

Ja studiowałam w Szkole Tłumaczy w Szczecinie i polecam Wszystkim, jest to specjalizacja przekład prawniczy i ekonomiczny, co w życiu bardzo się przydaje. Zajęcia prowadzone są przez zawodowych tłumaczy, którzy udzielają praktycznych wskazówek oraz przygotowują materiały z życia wzięte. Zajęcia wymagają dużej ilości tłumaczeń, dlatego jest to doskonała praktyka.

Jeszcze raz polecam, te studia działają bardzo motywująco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2017, 23:51
Hera1990 Hera1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez magvikwoj Pokaż post
Ja studiowałam w Szkole Tłumaczy w Szczecinie i polecam Wszystkim, jest to specjalizacja przekład prawniczy i ekonomiczny, co w życiu bardzo się przydaje. Zajęcia prowadzone są przez zawodowych tłumaczy, którzy udzielają praktycznych wskazówek oraz przygotowują materiały z życia wzięte. Zajęcia wymagają dużej ilości tłumaczeń, dlatego jest to doskonała praktyka.

Jeszcze raz polecam, te studia działają bardzo motywująco.
Dobrze wiedzieć, że cieszą się dobrą opinią, ale jest jeden mały problem. Od roku nie mogą ruszyć ze studiami podyplomowymi, ponieważ jest za mało chętnych. Więc osoby, które myślały o Szczecinie niech się upewnią czy na pewno w tym semestrze zbiorą odpowiednią ilość osób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.