Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-04-2013, 14:41
anna.tomczak anna.tomczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czy dziecko odnajdzie się w angielskiej szkole ?

Jeśli nie miało styczności z angielskim? Myślę o rodzinach, które wyprowadzają się do innych krajów. Czy jest tam zapewniona jakaś pomoc w szkole czy nie? Czy o nie za duży stres dla maluchów? Bo mi się wydaje, że tak, ale co zrobić gdy trzeba wyjechać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2013, 19:05
Aliana Aliana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam kuzynkę, która ma w tej chwili 12 lat, a mieszkała już w Polsce, Anglii, Niemczech, Kanadzie (w Montrealu), a obecnie mieszka od około roku w Holandii. Mówi płynnie po polsku, angielsku, dogada się po niemiecku, francusku i hiszpańsku i zdaje wszystkie egzaminy po holendersku w nowej szkole, ma przyjaciół tej narodowości i świetnie sobie radzi. Na pewno jest to też kwestia osobowości, ale myślę, że im wcześniej, tym łatwiej dziecku dostosować się do nowych warunków i nauczyć się języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2013, 20:15
coffeefreak coffeefreak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że dla Polaków są nauczyciele wspomagający w szkołach angielskich. Coś takiego swego czasu zasłyszałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2013, 21:18
iwonawaw90 iwonawaw90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez coffeefreak Pokaż post
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że dla Polaków są nauczyciele wspomagający w szkołach angielskich. Coś takiego swego czasu zasłyszałem.
To prawda, przynajmniej jeśli chodzi o Anglię. W większości szkół , w których uczy się wiele dzieci z Polski zatrudniani są asystenci nauczyciela znający język Polski, którzy pomagają uczniom, gdy mają problemy ze zrozumieniem zadań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-07-2013, 19:24
magda_k magda_k jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że spore znaczenie ma wiek dziecka. Zgadzam się, że im młodsze, tym lepiej sobie poradzi. Wtedy jeszcze nie zatraca tej naturalnej zdolności chłonięcia języka. Wiadomo - gorzej już, gdy wkracza w początek wieku nastoletniego. Ale mam sporo znajomych, którzy wyjechali do USA w wieku ok 12-13 lat, właściwie z zerową znajomością języka (tyle, co w szkole od 6 klasy podstawówki) i poradzili sobie bez większych problemów. Przyznaję jednak rację, że na pewno w dużej mierze jest to sprawa indywidualna. Ważna jest obserwacja i chęć np. wysłania dziecka na lekcja, gdy rodzic widzi, że ma opory, tudzież trudności z przyswojeniem języka jedynie poprzez codzienny kontakt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 20:14
agatap agatap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno zależy to od dziecka, jednak po jakims czasie każde powinno się odnaleźć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 22:01
Angelina Angelina jest offline
Kumotr

Miejscowość: Rdziostów
Domyślnie

Zależy ile dziecko ma lat, im młodsze tym lepiej. Małe dzieci szybciej się aklimatyzują oraz szybciej niż dorośli chłoną język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2018, 22:20
flyakite flyakite jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dziecko w każdym wieku sobie poradzi ale wykształcanie dwóch systemów językowych (albo więcej) jednocześnie ma niestety swoje skutki. Większość z nas nie może być dobra na wuefie oraz polskim, oraz matmie, oraz grze na instrumencie. Dlatego dziecko, które musi w głowie poukładać sobie język, którym porozumiewa się w domu i zarówno uczyć się kolejnego w szkole (i dojdzie jest np. kolejny język uczony jako obcy) będzie gorsze z innych przedmiotów przez kilka lat. Nie gorsze od innych dzieci, ale nie tak dobre, jakby mieszkało w Polsce i w szkole mówiło po polsku. Ale koniec końców nauka języków zaowocuje w życiu nastoletnim i oczywiście przyda się mu jako dorosłemu.

Kuzynka ma dwójkę dzieci w Irlandii, starsza córka miała średnie i słabe stopnie jakoś do 12 roku życia. Z Polski wyjechała w wielu 4-5 lat, uczyła się w kraju u Helen Doron, w Irlandii w piątki i soboty chodziła dodatkowo do polskiej szkoły. Młodsza natomiast, nie urodziła się w Polsce, rzadko tu bywa, po Polsku praktycznie nie mówi i nie chce się go uczyć, radzi sobie w Irlandzkiej szkole świetnie.

Przyjaciółka była au-pair w Australii i mówiła, że o ile język polski był tym dodatkowym językiem, do którego dzieci nie były zmuszane przez rodziców, dzieci uczyły się dobrze w szkole ale mówiły po Polsku tylko pojedyncze słowa i podstawowe zwroty. Pracowała z kilkoma rodzinami, gdzie jeden rodzic był z Polski, a dzieci nigdy nie mieszkały w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2018, 09:49
patirod92 patirod92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno dużo zależy od dziecka i od tego, jak szybko się przystosowuje do nowego miejsca. Spotkałam się z opiniami, że o ile przyswojenie sobie języka nie następuje z dnia na dzień, to jednak u dzieci proces ten przebiega naturalnie. Ludzie z którymi gadałam, mówili, że większych problemów pod tym względem nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2018, 16:31
Maczo Maczo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli chodzi o kraje anglojęzyczne to problemu na pewno nie będzie, bo ten język otacza na na co dzień. Co więcej można w domu z dzieckiem ćwiczyć na podstawie odpowiednich materiałów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.