Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2012, 14:39
wirosz10 wirosz10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To jest właśnie powód, dla którego rodzice nie chcą posyłać dziecka na drugi język. I tu chyba popełniają błąd, bo choć na początku jest dziecku trudniej, to mimo wszystko w dzieciństwie najlepiej uczyć się wielu języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 18:36
aridana aridana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak się uczy kilku języków naraz to może być ciężko. Pamiętam takie dni, w których miałam zajęcia kolejno z angielskiego, rosyjskiego, łaciny i niemieckiego. Pod koniec dnia nie wiedziałam jak się nazywam. Potem wypracowałam sobie system wzajemnego korzystania ze zdobytej wiedzy i przyswajanie nowej. Także uczenie każdego kolejnego języka sprawiło, że szybciej się go uczyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 18:59
maggda maggda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uważam, że ucząc się języków, z każdym kolejnym jest trochę prościej - głównie jeśli chodzi o słownictwo, które w wielu językach wywodzi się z łaciny. Myślę jednak, że nauka więcej niż 2 języków na raz może być dużym wyzwaniem - zwłaszcza jeśli zaczynamy się ich uczyć w tym samym czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 20:01
sandzaj sandzaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie na pewno im więcej języków umiesz, tym łatwiej nauczyć się kolejnego) Mi język francuski baaardzo przypomina angielski oraz łacinę. Często przez jakieś skojarzenia z tymi językami rozumiem niektóre słówka francuskie, choć nigdy ich wcześniej na oczy nie widziałam Podobnie jest z niemieckim i niderlandzkim - są bardzo podobne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 21:44
dwoszczyk dwoszczyk jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Nie będę oryginalna. W nauce rosyjskiego pomaga mi polski, ale są z jednej rodziny, więc to w sumie zrozumiałe. Ale byłam nieco zaskoczona, kiedy odkryłam, jak bardzo angielski pomaga w hiszpańskim (szczególnie na początku) mimo, że są z różnych rodzin.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 10:44
monyak77 monyak77 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oczywistym jest dla osoby biegle znającej jeden zagraniczny język, że zdecydowanie łatwiej jest się nauczyć kolejnego. Znamy juz siebie, mamy opracowane techniki uczenia i zapamiętywania więc i nauka przychodzi dużo łatwiej, a i chęci nie brakuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 11:24
Agnieszkaanna Agnieszkaanna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest łatwiej. Maturę pisałam z rosyjskiego i na tym skończyła się moja przygoda z tym językiem, ale może warto do niego wrócić. Bardzo dobrze znam niemiecki i zaczełam naukę angielskiego. Dużo słówek ma podobne znaczenie i łatwo jest zapamiętać. Dużo zależy też od prowadzącego. Zniechęciłam się do angielskiego podczas fakultetów na studiach, gdzie nic się nie nauczyłam. Teraz idzie mi nauka świetnie. Poza tym miałam też możliwość na studiach uczyć się jeden semestr włoskiego. Piękny język i niesamowicie szybko można go sobie przyswoić. Niestety z powodu małej liczby osób rozwiązano grupę. Ale kiedyś jeszcze do tego języka wrócę jak znajdę na to czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 13:23
dwoszczyk dwoszczyk jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Agnieszkaanna Pokaż post
Dużo zależy też od prowadzącego. Zniechęciłam się do angielskiego podczas fakultetów na studiach, gdzie nic się nie nauczyłam.
O tak, pominęłam ten czynnik w poprzednim poście. :/ Ja przez nauczyciela z liceum skutecznie zniechęciłam się do niemieckiego mimo, że początkowo bardzo chciałam się go nauczyć. I tutaj niestety nie pomogła mi nawet znajomość amgielskiego...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 13:29
mariusz_guz mariusz_guz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

To czy szybciej nauczymy się kolejnego języka dużo zależy od nas samych, naszych chęci i predyspozycji. Znając angielski uczyłem się francuskiego i niemieckiego, ale żadnego z tych dwóch języków nie umiem. Może i słownictwo jest trochę podobne i można się domyślić ich znaczenia, to gramatyka jest zupełnie inną sprawą. O ile francuską ogarnąłem jako tako, to niemieckiej nie byłem w stanie przyswoić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 16:27
medeah's Avatar
medeah medeah jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niekorzystne jest uczenie się jednocześnie dwóch podobnych języków, np. szwedzkiego i norweskiego, bo wtedy bardzo łatwo o mieszanie ich. Jednak jeżeli ktoś już opanował szwedzki, to norweski wejdzie mu z przyjemnością i dużo większą łatwością Podobnie jest z językami romańskimi, z tego co czytałam.

Najpierw porządnie jeden, potem zabierać się za drugi

Co innego, jak się uczy ktoś dwóch różnych języków, z różnych rodzin językowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.