Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-01-2012, 18:13
emiliabarrantes emiliabarrantes jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może to chodzi o przekonania. Ja na przykład poznałąm dużo Meksykanów, którzy pracowali w Ameryce a nie chcieli się angielskiego nauczyć. I to nei wynikało z ich lenistwa czy braku zdolności tylko po prostu uważali, ze Amerykanie ich nie szanują i nie doceniają ich pracy traktując ich jak gorszych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2012, 20:00
AgataS AgataS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też uważam, że brak opanowania angielskiego ze strony Hiszpanów wynika z lenistwa, a nie z tego, że "jest im trudniej, bo inna grupa językowa" itp. Weźmy pod uwagę np. Portugalczyków, którzy mówią bardzo dobrze po angielsku, a przecież portugalski i hiszpański należą do tej samy grupy językowej.
Z drugiej strony mam wrażenie, że Hiszpanom otwierają się powoli oczy, widząc co się dzieje dookoła nich. Trudna sytuacja ekonomiczna co raz częściej zmusza ich do opuszczenia kraju i szukania pracy za granicą, a tym samym nie mają wyboru i muszą przyłożyć się do nauki języka angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2012, 23:34
agata.wrzeszcz agata.wrzeszcz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

języki obce u młodych Francuzów praktycznie nie istnieją. Miałam okazję uczestniczyć w lekcjach angielskiego w liceum francuskim. Francuzi nie umieli poprawnie przeczytać banalnego tekstu na poziomie naszego wczesnego gimnazjum
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2012, 11:18
Beata88 Beata88 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AgataS Pokaż post
Ja też uważam, że brak opanowania angielskiego ze strony Hiszpanów wynika z lenistwa, a nie z tego, że "jest im trudniej, bo inna grupa językowa"
Trochę rozumiem to zjawisko widząc moją naukę rosyjskiego, nigdy nie mam motywacji, żeby tak konkretnie usiąść i się uczyć gramatyki, słówek itp bo gdy przyjdzie co do czego to i tak wychodzi na to, że jakoś kombinuje z polskimi słowami i zawsze się dogadam..

Widziałam jak hiszpan rozmawia z anglikiem i się dogadał bez znajomości języka, było trudno ale starał się dobierać słówka które podobnie brzmią po angielsku (które mają korzenie łacińskie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2012, 20:22
mariola52 mariola52 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uważam, że Hiszpanie są zwykle niechętni do nauki języka obcego Jednak nie jest to regułą i można zleźć Hiszpana który znakomicie włada językiem obcym (chociaż w ciągu 4-miesięcznego pobytu w Hiszpanii poznałam tylko jednego takiego Hiszpana). W ogóle top Hiszpanie mają taką mentalność, że zbytnio się niczym nie przejmują Zwykle jest to pożądana cecha, jednak może trochę zdenerwować jak się chce coś załatwić naprawdę ważnego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2012, 08:55
magmat magmat jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. Kiedy przebywałam w Hiszpanii, nie miałam kontaktu ze studentami, tylko ze "zwykłymi" ludźmi. Starsze osoby totalnie nie znały angielskiego czy innego języka poza hiszpańskim, natomiast młodsi przeważnie na poziomie podstawowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2012, 17:58
emiliabarrantes emiliabarrantes jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z drugiej strony znam kilku Hiszpanów, którzy świetnie nauczyli się mowić po polsku, wystarczyła odpowiednia motywacja- miłość ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2012, 20:53
majunia123 majunia123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja przez rok w Hizpanii uczylam jezyka angielskiego w szkole językowej i prywatnie.Muszę przyznać,że zainteresowanie było.Jeśli chodzi o młodych uczniów, były to dzieci głównie z mieszanych rodzin,a dorośli architekci,managerowie,osoby z wyższych stanowisk,które nie mogą sobie pozwolić na brak umiejętności posługiwania się dobrze językiem obcym...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2012, 23:02
gracianf gracianf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podczas mojego sześcioletniego pobytu w Królestwie Hiszpanii zauważyłem, że pod wzgledem znajomości języków obcych wypadają gorzej niż źle. Zauważcie, że nawet gdy jakiś hiszpański polityk powinien władać przynajmniej angielskim, to zawsze niestety posługuje się tłumaczem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2012, 16:23
agg555 agg555 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Znam tylko dwóch Hiszpanów, którzy mają motywację do nauki języków. Jest to niesamowite, ponieważ mówią dobrze po angielsku, jak i po polsku. Wracając do reszty, tragedia. Znam osoby, które pracują w Polsce ponad dwa lata, i które nie mają ochoty uczyć się naszego języka w ogóle. Osobiście nie rozumiem takiego podejścia i lenistwa przede wszystkim. Jest to tym bardziej irytujące, gdy do tego dochodzi narzekanie na polskie jedzenie, klimat czy inne wymiary naszej rzeczywistości. Smutne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.