Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-06-2012, 21:44
Betty84 Betty84 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Przedszkola językowe są ciekawym pomysłem na naukę języka angielskiego. Jest to niestety droga opcja i nie każde dziecko ma możliwość takiego startu od wczesnych lat. Jednak sam pomysł uważam za skuteczny jeżeli w takim przedszkolu mówi się tylko w języku angielskim no i oczywiście kontynuuje się naukę w późniejszych latach, dzieci szybko się uczą ale i szybko zapominają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 11:34
floralexx floralexx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie jest to bardzo dobry pomysł! Dzieci chłoną każdy język w tym wieku, więc warto to wykorzystać. Jeśli nawet nie nauczą się go biegle, to na pewno będą miały dużą podstawę i o wiele łatwiej. Znam dzieci które w wieku ok 8 lat przyjechały do innego kraju z rodzicami, i teraz wolą mówić w tym nowym języku niż po polsku... Sama nauczyłam się języka francuskiego w przedszkolu w parę miesięcy. Więc absolutnie tak!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2012, 15:38
dirkeana's Avatar
dirkeana dirkeana jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Rzeszów
Domyślnie hmm

U mnie w mieście ostatnio powstało takie przedszkole... Sama nie wiem, czy chciałabym zapisać do niego dziecko. Wg mnie nie jest to dobry pomysł, bo dziecko nie zna jeszcze dobrze ojczystego języka i jego powinno się nauczyć w pierwszej kolejności. Ale zajęcia z angielskiego w przedszkolu typu godzinnego popieram. Sama nie mam jeszcze dzieci, ale nie chciałabym aby musiały mówić tylko po angielsku w przedszkolu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2012, 20:44
Gosiak's Avatar
Gosiak Gosiak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niedawno dowiedziałam się o istnieniu takich przedszkoli i trochę się przeraziłam słysząc, że w niektórych dzieci od małego uczą się nie jednego, a dwóch języków obcych (np. angielski i niemiecki)...co moim zdaniem jest przesadą, chyba że mówimy o dzieciach, dla których wielojęzyczność jest rzeczą naturalną (np. pochodzą z mieszanego związku i już w domu mają do czynienia z dwoma językami). Sama na pewno nie zapisałabym też dziecka do przedszkola, w którym mówi się jedynie w obcym języku.

Cytat:
Zamieszczony przez mutaki Pokaż post
Niedaleko mojego domu jest takie przedszkole językowe i już wiem, że moja córeczka tam niedługo zawita. Panie przedszkolanki są po anglistyce i po pedagogice przedszkolnej (czy jakoś tak podobnie to się nazywa ) Nauka języka nie odbywa się tam na zajęciach. Po prostu jedna "ciocia" mówi do dzieci po polsku, inna po angielsku. Raz po obiedzie dzieci słuchają bajki po angielsku raz po polsku. I tak w kółko.
Taka metoda za to całkiem mi się podoba, mam zresztą koleżankę, która w podobny sposób uczy w zwykłym przedszkolu Na szczęście coraz więcej przedszkoli wprowadza lekcje angielskiego, przez co dzieci mają szansę wcześnie oswoić się z językiem a dla lektorów powstają nowe miejsca pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2012, 21:02
Alexis's Avatar
Alexis Alexis jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez dirkeana Pokaż post
U mnie w mieście ostatnio powstało takie przedszkole... Sama nie wiem, czy chciałabym zapisać do niego dziecko. Wg mnie nie jest to dobry pomysł, bo dziecko nie zna jeszcze dobrze ojczystego języka i jego powinno się nauczyć w pierwszej kolejności. Ale zajęcia z angielskiego w przedszkolu typu godzinnego popieram. Sama nie mam jeszcze dzieci, ale nie chciałabym aby musiały mówić tylko po angielsku w przedszkolu...
Popieram. Wystarczy spojrzeć na to co bajki angielskie czy amerykańskie robią z dziećmi w Holandii.Zaczynają wymawiać słowa z języka ojczystego po angielsku co skutkuje sporymi zmianami w całym języku. Też jestem za nauką języka ojczystego, poprawnego języka ojczystego, a dopiero potem włączanie w to obcego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2012, 21:13
j.g.praktykantka j.g.praktykantka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem pomysł jest o tyle dobry, że dzieci od małego będą osłuchane z drugim językiem, a w wieku przedszkolnym dziecko ma o tyle "miękkie" i "elastyczne" elementy narządu mowy, że jest w stanie nauczyć się wymawiać dźwięki obcego języka, takie jak np. shwa, co dorosłym często sprawia trudność
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2012, 21:57
karolinakozinska karolinakozinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pomysł uczenia dzieciaków języków obcych w wieku przedszkolnym uważam za bardzo dobry. Jest to zdecydowanie najlepszy wiek na przygodę z językami obcymi. Zgadzam się jednak, że nauczanie dzieci nie może się odbywać pod przymusem. Nie twierdzę, że w taki sposób uczy się dzieci w przedszkolach językowych, sądzę, że rodzice powinni wyczuć, czy ich dziecko czuje się dobrze w takim przedszkolu, czy ta obca rzeczywistość go nie przytłacza. Kiedyś uczyłam 6-latka, chodzącego do brytyjskiego przedszkola języka angielskiego w ramach zajęć dodatkowych i wydaje mi się, że dziecko nie było zadowolone, że chodzi do takiego przedszkola, na każdym kroku podkreślało jak bardzo lubi język polski i wydaje mi się, że czuło presję, że jest słabsze od kolegów z innych krajów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2012, 22:11
bongani bongani jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że to świetny pomysł. Jak wiadomo dzieci są w stanie bardzo szybko przyswoić sobie nowy język, zwłaszcza jeżeli jest on im "podawany" w formie zabawy, różnego rodzaju, w różnym czasie w ciągu dnia. Myślę, że nie jest to w żaden sposób zmuszanie dziecka do nauki i wbrew pozorom może to im dostarczyć wiele frajdy. Moja 6 letnia siostrzenica, która chodziła własnie do takiego przedszkola była wręcz zachwycona gdy mogła się pochwalić nowym słówkiem po angielsku czy wierszykiem, wymieniać nazwy zwierząt podczas czytania bajek itp. Poza tym dzieci, które od dziecka uczone są dwóch lub więcej języków niewątpliwie rozwijają umysł i zdolności przyswajania wiedzy nie "zaniedbując" przy tym swojego ojczystego języka Podsumowując, uważam, że takie przedszkola to świetny pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2012, 22:21
vikcza's Avatar
vikcza vikcza jest offline
Podszyszkownik

Thumbs up

Przedszkola językowe absolutnie TAK! Koleżanka nawet planuje założyć takie prywatne przedszkole. Przedszkoli teraz jak na lekarstwo, myślę, że na brak zainteresowania nie będzie narzekać. Szczególnie, że to właśnie językowe miałoby powstać. Bardzo podoba mi się idea uczenia dzieci już od tak wczesnego wieku, w szczególności języków. Wtedy właśnie kształtuje się aparat mowy i rozwija ośrodek mowy w mózgu. Jest to najlepszy okres na przyswajanie jakiegokolwiek języka, z ojczystym włącznie. Bardzo podoba mi się metoda Helen Doron na naukę języka angielskiego u dzieci - poprzez zabawę, gry, śpiewanie, wycinanki itp. Szkoda, że jak ja byłam dzieckiem, nie było takich przedszkoli (a może były?) i uczyłam się z Ulicy Sezamkowej, jeszcze z kaset video, po angielsku :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2012, 23:16
aldona.jagiełło aldona.jagiełło jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pewnie, czemu nie. Ale najpierw warto popytać bo jakość jest różna...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.