Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-21-2011, 21:33
rajska33 rajska33 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Jelenia Góra
Domyślnie Przedszkola językowe - strzał w dziesiątkę czy pomyłka?

Przedszkola językowe są obecnie w Polsce coraz bardziej popularne. Co myślicie o samej idei takich przedszkoli? Jakie byłyby wasze oczekiwania, jako rodziców, wobec takiego przedszkola?

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 02-18-2018 o 20:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2011, 10:07
Kattie Kattie jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Ponoć dzieci przyswajają sobie obce języki najłatwiej, więc pewnie takie przedszkole to nie taki znowu zły pomysł. Jednakże, jeśli dzieci są przymuszane do czegoś, nie chcą się uczyć i wytwarza się tylko niepotrzebna niechęć do tego czegoś. Ja dzieci nie mam, więc nie wiem, jak rodzice na to patrzą, ale myślę, że spora część nauki języka przez dziecko powinna się odbywać na zasadzie zabawy lub mimochodem. A więc do dyspozycji dzieci powinny być jakieś kolorowanki, książeczki, gry planszowe, itp., a na przedmiotach poprzyklejane karteczki ze słówkami.
Stary 12-22-2011, 11:31
agatson agatson jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Mam koleżankę, która uczy angielskiego w takim przedszkolu..uważam, że to świetny pomysł. Dzieci bardzo szybko uczą się języków obcych, tak więc poprzez zabawę są w stanie bardzo dużo się nauczyć. Oby tylko później kontynuować naukę języka, ale z racji doświadczenia wiem, że w podstawówkach j.angielski prowadzony jest na bardzo niskim poziomie i jak dzieci nie uczęszczają na zajęcia prywatne w konsekwencji nie potrafią się później posługiwać językiem obcym...

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 02-18-2018 o 20:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2011, 11:47
lachjoanna1388 lachjoanna1388 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

To prawda dzieci chłoną język jak gąbka ale ja ostatnio widziałam przedszkole językowe z chińskim a to już chyba lekka przesada nie uważacie?) chociaż kto wie, być może na tym skorzystają generalnie jestem za pod warunkiem, że to nie jest robione na siłę, dziecko nauczy się tylko tego co sprawia mu przyjemność i jest interesujące
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2011, 16:00
monix's Avatar
monix monix jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

chiński? to już chyba lekka przesada . ale jeśli chodzi o angielski, myślę, że to dobry pomysł, na pewno nauka opiera się bardziej na zasadzie zabawy dlatego nie jest to dla dzieci męczące, pamiętam jak ja zaczynałam się uczyć chyba w 2 klasie podstawówki angielski to była dla mnie frajda . ja posyłając dziecko do takiego przedszkola nie oczekiwałabym raczej jakiś wielkich rezultatów, chodziłoby mi raczej o to, żeby poznało może jakieś pojedyncze słówka itd, w końcu dziecko musi mieć czas na zabawę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2011, 16:32
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Ani pomyłka, ani strzał w dziesiątkę. Raczej sposób na zarobienie pieniędzy przez wmawianie rodzicom, że jak ich dzieci nie zaczną się uczyć od kolebki, to potem nie będą już miały szansy dobrze nauczyć się obcego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2011, 19:49
Kajutka's Avatar
Kajutka Kajutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chiński? Przesada? Ale niby czemu? Ten język za 20 lat będzie bardzo, bardzo potrzebny, więc dlatego nie rozwinąć zainteresowania tym językiem dzieci? Przecież, na pewno, dzieci nie są zmuszane do jego nauki, a raczej wszystko dzieje się na zasadzie zabawy. Jak dla mnie, to bardzo fajny pomysł
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2011, 21:06
annaplk annaplk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie jestem ani za ani przeciw takim przedszkolom. Z jednej strony to dla dzieciaków fajna zabawa, mozliwość urozmaicenia codziennych zajęć w przedszkolu, nauka słówek, piosenek i gier... A z drugiej strony jestem zdania takiego jak pani Dyrektor z przedszkola mojego synka - dzieci najpierw powinny się nauczyć mówić po polsku (a niektóre w ogóle mówić bo są i takie co w wieku 4 lat ledwo mówią) a na naukę języka jeszcze przyjdzie czas. W tej placówce uczy się angielskiego tylko w najstarszej grupie. Kto ma życzenie żeby dziecko uczyło się angielskiego od samego początku, zapisuje je do szkoły językowej. Mój syn (4 lata) nie wykazuje ani chęci ani zainteresowania nauką języka jak na razie, więc będąc wyrozumiałym rodzicem i pedagogiem dałam mu spokój. Wrócę do tego za jakiś czas
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2011, 21:11
annnabellla annnabellla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że takie przedszkola - z jakimkolwiek językiem obcym - to świetny pomysł, bo dzieciaki mogą mieć od małego styczność z obcym językiem, a również dlatego, że jak wcześniej wspomniano, im młodsze dziecko tym szybciej się uczy. Pytanie tylko, czy w takich przedszkolach metody nauki języka obcego są dostosowane do wieku dzieci, tak, żeby była to naprawdę nauka przez zabawę, a nie wkuwanie słówek...
Stary 12-22-2011, 21:23
climhazzard's Avatar
climhazzard climhazzard jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rodzice w ten sposób chyba chcą stworzyć "bilingualne" dzieci, co już w takim wieku nie będzie raczej możliwe, bo jest na to zwyczajnie za późno : ) Pomysł moim zdaniem nie jest chybiony, ale taka nauka powinna być bardzo urozmaicana, optymalnie w postaci gier, etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.