Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2011, 14:41
Madrugada22's Avatar
Madrugada22 Madrugada22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Materiały dydaktyczne dla dzieci - hiszpański

By nauczyć dzieci języka obcego z pewnością konieczne jest organizowanie zabaw, do tego wszelkie kolorowanki, wycinanki, bajki, piosenki, itd. Czy możecie mi pomóc i wzbogadzić swoimi propozycjami zasób moich pomysłów w związku z nauczaniem dzieci języka hiszpańskiego? Zależy mi na linkach, tytułach piosenek i bajek, formach zabawy oraz na konkretncyh książkach, które mogłyby urozmaicić nauczanie początkowe dzieci w wieku 7-12 lat.
Dziękuję za każdy post

Ostatnio edytowane przez vod_p : 04-12-2014 o 08:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 08:42
adalyszkowska adalyszkowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Piosenka do ćwiczenia słówek. Zabawa "veo, veo", dziecko śpiewa piosenkę i myśli o jakimś słowie, przedmiocie w klasie, etc. podpowiadając pierwszą literę słowa, a reszta klasy zgaduje

[url]http://www.youtube.com/watch?v=44ORp98zlLI[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 11:54
alekssandra alekssandra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mogę polecić bajkę dla dzieci Pocoyo Bez problemu można ją znaleźć w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2011, 09:00
ardillaroja ardillaroja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pracuję z Pasacalle 1 (dzieciaki 10-12lat) są tam też wycinanki.
Korzystam też z tego:
[url]http://www.aulaintercultural.org/IMG/pdf/aprendojugando2.pdf[/url]

Bajki: Manny Manitas i Scooby Doo po hiszpańsku (to spawdziło się również w grupach dorosłych :P )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2011, 20:18
natalia87 natalia87 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również korzystam z Pasacalle. Ponad to pokazuję dobrze znane bajki, takie jak np. odcinki Mickey Mouse, gdzie niewiele jest dialogów, a te, które się pojawiają można łatwo wytłumaczyć bazując na fabule.
Z piosenek polecam A mi burro y los pollitos dicen
do tego układam sama przeróżne plansze do bingo, z ubraniami, kolorami, dniami tygodnia, warzywami, owocami itp. Również zgadnij kto to świetnie się sprawdza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2011, 20:38
xemkax's Avatar
xemkax xemkax jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Krakow
Domyślnie

¡Vamos a jugar! wyd. Difusión
Stary 09-21-2011, 22:05
zmillka zmillka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej sprawdzają się materiały wykonane ręcznie. Owszem, pracochłonne, ale baaardzo przykuwa uwagę dzieci i skuteczność nauki rośnie. Bardzo prosto wykonać np. papierowe modelki i wyciąć z gazety różne części garderoby. W ten sposób poznajemy czasownik "ubierać się" i jemu podobne oraz słownictwo odzieżowe. Kiedyś robiłam też językowe domino. Wycięte z tekturki z obrazkami i nazwą rzeczy, która jest na obrazku. Pomysłów jest mnóstwo...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2011, 15:18
sonrisa sonrisa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

haha no dzięki wielkie, teraz śpiewam "Veo veo" Czasem mam dni, kiedy sobie włączam Pocoyo. Fajnie się uczy prostych słówek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2011, 15:55
alekssandra alekssandra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki Pocoyo każdy ma szansę znów poczuć się dzieckiem „pod przykrywką” nauki hiszpańskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2011, 18:39
adalyszkowska adalyszkowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez zmillka Pokaż post
Najlepiej sprawdzają się materiały wykonane ręcznie. Owszem, pracochłonne, ale baaardzo przykuwa uwagę dzieci i skuteczność nauki rośnie. Bardzo prosto wykonać np. papierowe modelki i wyciąć z gazety różne części garderoby. W ten sposób poznajemy czasownik "ubierać się" i jemu podobne oraz słownictwo odzieżowe. Kiedyś robiłam też językowe domino. Wycięte z tekturki z obrazkami i nazwą rzeczy, która jest na obrazku. Pomysłów jest mnóstwo...
To prawda, ręczne materiały są czasochłonne, ale skuteczne. Polecam też przynoszenie na lekcje przedmiotów, o których się mówi, tzn zamiast używać "flashcards" kiedy jest lekcja o plaży, lepiej przynieść piłkę, okulary przeciwsłoneczne i klapki, etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.