Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-08-2019, 22:12
jbodera9 jbodera9 jest offline
Kumotr

Smile Nauka języków z seriali

Co uważacie o nauce języków obcych bazujący na serialach? Wielu moich znajomych uważa, ze to jedyny dobry sposób, jednak dla mnie nie do końca. Ile razy oglądałam seriale po angielski z polskimi napisami i szczerze, niektóre wypowiedzi mogłyby być inaczej przetłumaczone. Rozumiem, ze tłumacz musi zmieścić się w czasie wypowiedzi z napisami, ale myśle, ze dałoby się nad tym popracować. Czekam na wasze przemyślenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2019, 19:30
kasiabo3 kasiabo3 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że nauka języka z seriali jest jedym z lepszych sposobów, ale oczywiście nie jedynym. Niestety niektóre wypowiedzi są tłumaczone zbyt dosłownie lub czasami tłumaczenie nie przekazuje kontekstu danej wypowiedzi. Mimo wszystko uważam, że jest to pomocne przede wszystkim dlatego, że mamy kontakt z językiem -słyszymy jak się wypowiada poszczególne słowa, z jakim akcentem. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć obcokrajowca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2019, 22:20
Agrzybowska Agrzybowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem jest to dobry sposób na ciekawe dopełnienie nauki książkowej danego języka. Ważne jest, żeby otaczać się nim w jak największym stopniu, a seriale dają duży kontekst kulturowy, a także poszerzają nasze słownictwo ciekawymi zwrotami czy wyrażeniami frazeologicznymi. Z drugiej strony nie powiedziałabym, że to jedyny dobry sposób na uczenie się języka, a także że nie powinno się jedynie na tym bazować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2019, 14:26
astaroth55 astaroth55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Seriale filmy czy podcaty ułatwiają bycie w ciągłym kontakcie z językiem. Jednak jak dla mnie nie rozwijają słownictwa. Ja raczej nie mam zwyczaju siedzieć przed serialem z notatnikiem w którym zapisuje ciekawe zwroty słówka. Z książkami tak robię, a seriale są po to żeby trenować słuchanie rozumienie języka. Zawsze można zrozumieć wypowiedź z kontekstu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2019, 15:20
kingariko11 kingariko11 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dzięki oglądaniu serialów z napisami uczę się nowych zwrotów i słówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2019, 21:10
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądanie seriali napewno pomaga w nauce języka, osłuchaniu się z akcentem itp., ale wiadomo, że samo oglądanie to nie wszystko, trzeba reż znać jakieś przynajmniej podstawy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2019, 23:19
Waleria_P Waleria_P jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z seriali na pewno można wyciągnąć sporo potocznych zwrotów których raczej brakuje w podręcznikach i przede wszystkim osłuchiwać się z językiem, także korzyści moim zdaniem są spore.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.