Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-04-2018, 11:29
jjoshaa jjoshaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Au pair - czy student na tym skorzysta?

Jestem studentką trzeciego roku filologii angielskiej, a więc czy wyjazd na Au Pair do kraju anglojęzycznego może być dla mnie korzystniejszy niż schematyczna nauka na studiach? Proszę o podzielenie się doświadczeniem lub spostrzeżeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2018, 16:11
NataliaPe NataliaPe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem połączenie obu tych metod nauki będzie najkorzystniejsze. Na filologii nauczysz się min. zasad gramatycznych czy poprawnej stylistyki natomiast wyjazd na Au Pair zaowocuje większą swobodą w mówieniu po angielsku a przy tym zetkniesz się z językiem potocznym, użyciem idiomów w mowie itp. Ja osobiście nigdy nie byłam aczkolwiek uważam, że warto skorzystać, jeśli ma się taką możliwość
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2019, 22:36
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o wyjazd, to uważam, że jest to spora szansa na zastosowanie języka w praktyce, "na żywo". Na uczelniach przeważnie nie ma szansy porozmawiania na co dzień z native speakerami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2019, 05:37
UrszulaP UrszulaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam kilka osób, które pojechały jako au pair do krajów anglojęzycznch i wszystkie zawsze powtarzają, że warto. Nigdy nie spotkałam się z opinią, że to strata czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2019, 23:02
nikkac nikkac jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Także uważam, że jest to świetny sposób na ćwiczenie języka obcego w praktyce. Możemy się z nim osłuchiwać i używać na co dzień, dzięki czemu nie mamy pózniej oporów przed mówieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2019, 15:39
Martinar Martinar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Świetny sposób na ćwiczenie języka z native speakers. Na pewno powiększysz zasób słów, nauczysz się lokalnej kultury, spróbujesz lokalnych potra. Przez zanurzenie w nowym miejscu będziesz się uczyć automatycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.