Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-06-2012, 18:07
NatiGaby NatiGaby jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słownik ilustrowany dla dzieci w wieku 4-6 lat:
[URL="http://www.jezykiobce.pl/hiszpanski-slownik-ilustrowany-dla-dzieci-w-wieku-4-6-lat,803.html"]http://www.jezykiobce.pl/hiszpanski-slownik-ilustrowany-dla-dzieci-w-wieku-4-6-lat,803.html[/URL]

Widziałam też ciemnożółty słownik formatu A-4 Matras.

Aprendo Jugando zbiór ćwiczeń wraz z gotowymi fiszkami do wydruku dla dzieci w wieku 6-9 lat:
[url]http://www.aulaintercultural.org/IMG/pdf/aprendojugando2.pdf[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2012, 13:51
ulafoggy ulafoggy jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Fajnie jest uczyć takie dzieci kulturówki, bo one chętnie o tym słuchają i dużo zapamiętują, a zawsze przy tej okazji można jeszcze przemycić parę słówek, które też zostaną przez dzieciaki szybko i nieświadomie przyswojone. Proponuję np. zorganizowanie Tomatiny - bitwy pomidorowej, na wzór takiej, która co roku odbywa się pod Walencją (chyba w Buńol, o ile dobrze pamiętam). Oczywiście zamiast pomidorów użyjmy gąbkowych czy materiałowych piłeczek, albo ewentualnie papierowych kulek. Fajnie jak będą czerwone:-) W taką bitwę dzieciaki włączą się z ogromnym zaangażowaniem:-) Warto jednak wcześniej ustalić jakieś zasady (np. zakaz rzucania w twarz, choć przy gąbkowych piłeczkach nie powinno się to źle skończyć) oraz kulturowe wprowadzenie. Można dzieciom pokazać zdjęcia czy puścić film, by pokazać, jak wygląda taka bitwa w rzeczywistości. Zachęcam do wprowadzenia nowych słów, typu: batalla (bitwa), tomate (pomidor), Tomatina (nazwa tej bitwy), juego (zabawa), fiesta etc.
Oczywiście piłeczki z papieru można przygotować razem z dziećmi, będzie szybciej, a dla nich to też atrakcja:-)
Inny mój pomysł to lekcja dotycząca hiszpańskich kulinariów. Warto pokazać dzieciom zdjęcia potraw typowych dla Hiszpanii i nauczyć dzieciaki ich hiszpańskich nazw, np. tortilla, paella, gazpacho, tapas, turrón (hiszpański smakołyk, coś w rodzaju nugatu czy chałwy)... No a jeszcze lepiej przynieść parę rzeczy do spróbowania (jeśli jest możliwość). Najłatwiej przynieść np. pokrojony w kosteczkę turrón. Ja zaprosiłabym też dzieciaki do wspólnego przygotowania tapas. Najpierw pokażmy dzieciom np. zdjęcia z przykładowymi tapas, a potem pozwólmy im zrobić swoja własną kanapeczkę wg własnego pomysłu. Nauczmy ich podstawowych słówek opisujących składniki potraw i niech każde dziecko spróbuje opisać z czego składa się jego kanapka:-)
Oczywiście takie lekcje wymagają sporo zaangażowania ze strony nauczyciela, ale na zawsze zapadają w pamięci uczniów i dużo uczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2012, 16:00
Angaya Angaya jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja polecam robienie plakatów - dla nieco starszych dzieci, które nie mają problemu z pisaniem. Jest taka książka "Alfabeto para los ninos", autorstwa Donaty Olejnik i Mercedes Socorro, w której kolejne działy opisane są na podstawie kolejnych liter właśnie: D de deporte, A de animales, etc. Potem mamy po kilkanaście słówek (a właściwie podpisanych zdjęć). Do tego trochę ćwiczeń, ale u mnie najlepiej sprawdzało się robienie plakatów np. z ulubionymi zwierzętami (zwierzątka rysujemy i podpisujemy po hiszpańsku). Mówię tu o grupie 6-7 lat, dość zresztą nieusłuchanej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2012, 14:31
dajak dajak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczyłam dzieciaki z książką "Uno, dos, tres...¡Ya!" wydawnictwa en clave. Są dwie części tej książki, do każdej ćwiczenia (wycinanki, kolorowanki etc) oraz płyta. Oczywiście wiadomo, książkę trzeba uzupełniać. Też zgadzam się, że materiały ręcznie robione przykuwają uwagę dzieciaków i przynoszą wspaniałe rezultaty. Na rynku nie ma zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o materiały dla dzieci, więc przed lektorem stoi wyzwanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2012, 14:38
dajak dajak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A i zachęcam wszystkich do rzucenia okiem na interaktywny kurs słownictwa przeznaczony dla dzieci od 7 do 9 lat, który również z powodzeniem można prezentować nieco straszym dzieciakom. Bardzo się to podoba i można traktować jako "nagrodę" na koniec lekcji - oczywiście kiedy są ku temu możliwości techniczne.

[url]http://cvc.cervantes.es/ensenanza/mimundo/default.htm[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 01:27
katarzynakacka katarzynakacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Natrafiłam ostatnio na stronę internetową z bajkami dla dzieci, myślę, że może się przydać: [url]http://www.cuentosinfantilesadormir.com/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.