Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-15-2018, 10:56
dozen12 dozen12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest duże zapotrzebowanie na tłumaczy ustnych, z tego co się orientowałam, stawki godzinowe również są bardzo wysokie. Nie chcę tu rzucać konkretnymi liczbami, ale za jeden dzień tłumaczenia ustnego, jeśli masz wyrobioną renomę, można (podobno) odebrać czterocyfrową gażę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2018, 12:48
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój wykładowca na jednych zajęciach powiedział nam jak to trochę wygląda. Zarobki są w miarę niezłe. Jedynym problemem jest to, że zlecenia pojawiają się nieregularnie. Zima i późna jesień to najgorszy okres dla tłumaczy symultanicznych, ilość zleceń jest niewielka. Podobno większość tłumaczy otwiera własną działalność gospodarczą, jest to podobno nawet praktykowane gdy decydujemy się na pracę na zlecenie od jakieś firmy zrzeszającej tłumaczy. Jest to na pewno ciekawa praca która może przynieść wiele satysfakcji. Czy jest dla mnie? Jeszcze nie jestem tego pewien :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2018, 13:54
bpatrycja bpatrycja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Tłumaczenie ustne jest znacznie bardziej opłacalne, ale jak już było wspomniane wyżej, zlecenia nie pojawiają się regularnie. Również nie każdy odnajdzie się w tym rodzaju przekładu, niektórym może on przysparzać problemów, z którymi nigdy nie spotkają się tłumacząc pisemnie i to przeważy przy wyborze specjalizacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2018, 16:46
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego, co się dowiadywałam, to tłumacze ustni często biorą pieniądze za blok, a blok to 4h. Za blok dobrzy tłumacze biorą 400-500zł i nieważne, czy siedzieli tam te 4h, czy tylko 2. A najlepsze jest to, że wystarczy, że konferencja przeciągnie się do 5h, to naliczany jest kolejny blok, czyli kolejne 400-500 zł, więc to prawda, że można za dzień pracy odebrać 4cyfrową sumę. Niestety, ja tłumaczyć ustnie bardzo nie lubię i nawet takie sumy nie są w stanie mnie przekonać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2018, 20:33
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dodam jeszcze że zawód ten ceniony jest w siedzibie Unii Europejskiej. Słyszałem ze na polskim rynku jest to w miarę wąska grupa osób (podobno wszyscy się znają) ale nie ma co się martwić bo dla dobrych tłumaczy zawsze znajdzie się miejsce w tym zawodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2018, 14:21
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

Na zajęciach nam wykładowca o tym mówił, ale niestety było to parę miesięcy temu i nie pamiętam dokładnie. Za to wiem, iż to są bardzo porządne pieniądze sięgające powyżej 100 zł za godzinę, ale jak już powiedziałem nie pamiętam dokładnie, tylko że to są pokaźne sumy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2018, 23:51
kebula kebula jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

tak, ale wysoka stawka wynagradza nie tylko umiejetnosci. Pamietajmy, ze tlumaczenie ustne jest tak wyczerpujace, ze nie jest to praca na pelny etat 8 godzin przez 5 dni w tygodniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2019, 13:03
miroslawhakiel miroslawhakiel jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nawet bym powiedział bardzo opłacalne, aczkolwiek z rokiem na rok coraz większa konkurencja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2019, 12:39
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wykładowca, który uczył nas tłumaczeń, mówił że praca tłumacza jest bardzo opłacalna, ale raczej jako dorywcza, od czasu do czasu. Z jego doświadczenia wiem, że za 1000 zł za parę godzin (oczywiście nie ciągłego tłumaczenia, bo zawsze masz ze sobą jakąś koleżankę, albo inni tłumacze są zatrudnieni). Myślę, że się opłaca. Ale wiadomo, musimy pokazać, że potrafimy....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.