Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-13-2019, 16:29
kasia411 kasia411 jest offline
Kumotr

Domyślnie Organizacja pracy tłumacza

Czy ktoś z Was może mi polecić jakiś kurs bądź książkę w której będzie można się dowiedzieć w jaki sposób tłumacz przysięgły powinien pracować? Chodzi mi o kwestie związane np z prowadzeniem repertorium lub obowiązkach tłumacza. Na rynku można znaleźć tego typu pozycje ale chodzi mi o rzetelne informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2019, 08:16
Claudine06 Claudine06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o znalezienie książki online, jest to raczej niemożliwe (ja jednak pokusiłam się o zakup) ale:

''Tłumaczenie poświadczone. Status, kształcenie, warsztat i odpowiedzialność tłumacza przysięgłego ''

Dariusza Kubackiego jest dokładnym źródłem odpowiedzi na Twoje pytania. Nie wiem, na jakim etapie jesteś, ale książka przygotowuje również do egzaminu tłumacza przysięgłego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 09:45
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumaczenie poświadczone. Status, kształcenie, warsztat i odpowiedzialność tłumacza przysięgłego Kubackiego również ją polecam i uważam, że warto ją zakupić jeśli myśli się poważnie o zawodzie tłumacza przysięgłego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 14:33
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam blog pani Renaty Świgońskiej, która jest tłumaczem przysięgłym j.angielskiego i j.niemieckiego. Tematy, które porusza pani Świgońska ściśle dotyczą codziennych obowiązków i zadań realizowanych przez tłumaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2019, 13:23
KingaKuk KingaKuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest taka książka Janusza Poznańskiego "Tłumacz w postępowaniu karnym", która przedstawia przebieg pewnej fikcyjnej sprawy - wraz z zeznaniami, wypowiedziami sędziów, świadków, oskarżyciela, obrońcy itp. A na końcu znajduje się lista pojęć przydatnych i użytecznych przy wykonywaniu tego typu tłumaczeń. Książka sama w sobie jest przeznaczona do tłumaczy wszystkich języków, więc sam glosariusz trzeba sobie przygotować samodzielnie (ale to w sumie nawet lepiej, więcej się w ten sposób zapamiętuje!), ale myślę, że jest dobrą bazą na początek, żeby w ogóle zorientować się na czym to polega. Sama jeszcze nie jestem tłumaczem przysięgłym, ale moja wykładowczyni bardzo nam to polecała, sama ma czterdziestoletnie doświadczenie i z tej książki korzystała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 16:17
BeataJach BeataJach jest offline
Kumotr

Domyślnie

Edward Balcerzan "Literatura z literatury. Strategie tłumaczy"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2019, 15:15
malgorzata.pikula malgorzata.pikula jest offline
Kumotr

Domyślnie

Założylam przed chwilą osobny wątek odnośnie książek godnych polecenia. Dzięki za te odpowiedzi, książki napewno sprawdzę. Ktoś jeszcze poleca inne?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.