Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Kształcenie tłumacza
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-01-2018, 18:32
sandokuch sandokuch jest offline
Kumotr

Domyślnie Praca dyplomowa z tłumaczeń audiowizualnych - rozdział teoretyczny

Drodzy Forumowicze

Piszę pracę dyplomową z tłumaczeń audiowizualnych. Moim elementem badań jest film ''Okruchy Dnia'' (''The Remains of the Day''). Analizuję jego oryginalną wersję z polskim tłumaczeniem (lektorem). Rozdział praktyczny mam już za sobą. Przedstawiłem wiele przykładów problematycznych występujących w filmie, zestawiłem je z polskim odpowiednikiem i przeanalizowałem.

Teraz przyszedł czas na rozdział pierwszy, czyli teoretyczny. I tu kompletnie nie wiem jak mam się za niego zabrać. Nie mam pomysłu co powinien zawierać, jakie elementy w nim wyróżnić i czym się w nim zająć. Możecie mi w jakiś sposób doradzić jak powinien owy rozdział wyglądać? Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 00:45
dyrbal's Avatar
dyrbal dyrbal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rozdział teoretyczny powinien zawierać wiadomości na podstawie których będziesz analizować coś w rozdziale praktycznym. Jeśli użyłeś jakichś teorii, zagadnień lub powołałeś się na jakieś wcześniejsze prace dla uzasadnienia swoich argumentów, to w pierwszym rozdziale powinno to w rozdziale teoretycznym powinno to wszystko być przedstawione.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2018, 08:24
Machon Machon jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przede wszystkim skoro skupujesz się na tłumaczeniu audiowizualnym to według mnie co to jest tłumaczenie audiowizualne, skąd się wzięło jakie są rodzaje i czym się poszczególne rodzaje różnią. Potem w oparciu o teorie z rozdziału I rozpoczniesz analizę w części praktycznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.