Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-18-2016, 17:22
czeskina102 czeskina102 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uwielbiam kupować książki, czytać je, wąchać i na nie patrzeć. Uważam, że warto przeczytać te, które się posiada, ale nawet jeśli pozostawimy jakieś dzieła niedokończone, to samo przebywanie w ich otoczeniu, znajomość nazwiska autora i treści (choć powierzchownie) nadal jest rozwijająca i fantastyczna!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2016, 20:38
ghoul23 ghoul23 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Namiętnie kupowałem książki tylko 2 autorów: Philip K. Dick i Terry Goodkind - od kiedy mam w swoim księgozbiorze wszystkie Goodkinda i większość Dicka, nie kupuję już maniakalnie nic.
Nie ma miejsca na półce, a te które są tylko przeszkadzają przy robieniu świątecznych porządków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2016, 21:30
UrszulaL UrszulaL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uwielbiam kupować książki. Ostatnio przechodzę samą siebie i cały czas poluję na jakieś ciekawe tytuły. Jednak moje zakupy zawsze są świadome i nigdy nie kupuję książki, której nie mam zamiaru przeczytać. Często robię sobie tzw. książkowe must have , a potem szukam ciekawych promocji i okazji. Zawsze to lepiej wydane pieniądze, niż na kolejną parę butów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2016, 23:52
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ghoul23 Pokaż post
Namiętnie kupowałem książki tylko 2 autorów: Philip K. Dick i Terry Goodkind - od kiedy mam w swoim księgozbiorze wszystkie Goodkinda i większość Dicka, nie kupuję już maniakalnie nic.
Nie ma miejsca na półce, a te które są tylko przeszkadzają przy robieniu świątecznych porządków.
A o czym są ich książki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-19-2016, 09:34
moniek moniek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja tak mam z kupowaniem książek na pchlim targu w Krakowie. Swoją drogą bardzo polecam, można tam kupić książki nawet za złotówkę. Ostatnio kupiłam tam chyba z 7 książek i jeszcze ani jednej nie zaczęłam czytać, bo czekają książki po polsku i te wypożyczone.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-14-2017, 22:45
Prazubr Prazubr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie mam z tym problemu - książki zazwyczaj wypożyczam z biblioteki, lub ściągam darmowe ebooki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2017, 21:01
kingasko kingasko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rozwiązuję ten problem kupując książki, które już przeczytałam (wypożyczyłam z biblioteki lub pożyczyłam od znajomych) W ten sposób daję sobie czas na dokończenie czytania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2017, 21:40
sabina71's Avatar
sabina71 sabina71 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Co za dużo, to niezdrowo - niektórzy mawiają. Osobiście uważam, że w przypadku kupna książek, to powiedzenie się nie sprawdza. Im więcej wartościowych książek, tym lepiej dla rozwoju naszego słownictwa i osobowości! Książki pobudzają naszą wyobraźnię, warto dużo czytać. Zakup książki powinien być przemyślany. Książka powinna na tyle nas ciekawić, by ją przeczytać w całości. Jeżeli jest inaczej, należy "przerzucić się" na inny gatunek, albo poczytać opinie innych czytelników na temat danej książki. Zazwyczaj przed kupnem wypatrzonej przeze mnie książki broni mnie tylko brak "luźnej" gotówki, którą mogłabym z przyjemnością wydać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2017, 22:27
aalec aalec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie książki mają wielkie znaczenie. Czytam niektóre po kilka razy i nigdy nie oddaję, ani ni wyrzucam. W pewnym momencie złapałam bakcyla kupowania i czytania książek w wersji angielskiej. Znalazłam sposób, żeby mieć bestsellery i inne ciekawe pozycje w bardzo niskiej cenie, dużo niższej niż kupowanie nowych książek w naszych polskich księgarniach. Kupuję używane książki w tzw. charity shops, lub stricte książkowych second-handach, wszechobecnych w Wielkiej Brytanii. Mam wrażenie, że Brytyjczycy nie kolekcjonują książek - czytają i zaraz oddają prawie nowe. Zdobyłam prawie nówki wszystkich kryminałów Nesbo na przykłąd. Książki z takiego źródła kosztują ok 1 -1.50 funta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2017, 09:14
ola105 ola105 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Podczas pobytu w Londynie kupowałam książki przy kazdej wizycie w charity shopie - głównie ze względu na niską cenę oraz możliwość czytania po angielsku. Udało mi się wyszukać sporo interesujących mnie pozycji. W PL kupuje nieco mniej....ale i tak kupuje. Lubie czytać w autobusie zamiast tępo gapić się w smartfon lub podziwiać setny raz krajobraz zza szyby...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.