Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-13-2015, 16:49
AnnaMaj AnnaMaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najważniejsze, żeby uczyć się już od samego początku i konsekwentnie, a to w jaki konkretnie sposób będziesz się uczyć jest moim zdaniem mniej istotne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2015, 12:48
Ged's Avatar
Ged Ged jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na memrise niedawno dodali automatyczną opcję do ćwiczenia samego dźwięku, nawet w kursach, w których nie było to przygotowane. Fajna rzecz.

Co do konsekwencji... Popieram. Na początku studiów zasadniczo na żadnym przedmiocie nie egzekwowano hardo tonów (tak naprawdę tylko na jednym, i to nie jakoś bardzo obligatoryjnie). Tym samym, nadrabiałem zaległości w tej kwestii z opóźnieniem i w pośpiechu... i w dalszym ciągu mam z tym pewien problem. Memrise mnie podratował trochę.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-31-2018 o 16:30. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2015, 13:09
AnnaMaj AnnaMaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ged Pokaż post
Na memrise niedawno dodali automatyczną opcję do ćwiczenia samego dźwięku, nawet w kursach, w których nie było to przygotowane. Fajna rzecz.

Co do konsekwencji... Popieram. Na początku studiów zasadniczo na żadnym przedmiocie nie egzekwowano hardo tonów (tak naprawdę tylko na jednym, i to nie jakoś bardzo obligatoryjnie). Tym samym, nadrabiałem zaległości w tej kwestii z opóźnieniem i w pośpiechu... i w dalszym ciągu mam z tym pewien problem. Memrise mnie podratował trochę.
To faktycznie może być później problemem. Podobnie jak uczenie się na początku tylko i wyłącznie pinyinu i zostawienie sobie znaków "na później" - może się to skończyć tym, że nigdy się już ich nie nauczymy...

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-31-2018 o 16:31. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2016, 00:05
Zazuzizazuza's Avatar
Zazuzizazuza Zazuzizazuza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z takich oczywistych praktyk to czytanie na głos, rozmowa. Na początku nauki pisałam tony nad znakami. Nagrywanie siebie bardzo pomaga i potem słuchanie nagrań w trakcie codziennych czynności. Otoczenie się chińskim to chyba najlepszy pomysł - idziesz na autobus - chiński w słuchawkach, robisz zakupy - chiński w słuchawkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2016, 16:53
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najpierw długo wymawiałam w domu tony na głos, powtarzałam głośno nagrania z książki "Praktyczna nauka języka chińskiego" i czasem słówka czytane przez słownik :P. Później, żeby nauczyć się je wymawiać płynniej, słuchałam po prostu np. wiadomości, programów TV itp.

Ostatnio edytowane przez ankuz : 10-10-2016 o 14:24. Powód: brak kropki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2016, 20:28
hanna93 hanna93 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Powtarzanie, powtarzanie, powtarzanie . Pojedynczych słów, całych fraz, jak kto woli . No i oczywiście bardzo pomaga duuużo słuchania .

Ostatnio edytowane przez ankuz : 10-10-2016 o 14:24. Powód: brak kropek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2016, 19:37
zuzinki zuzinki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dużo słuchania, powtarzania i konwersacji, po pewnym czasie tony same "zaskoczą". I również polecam zabrać się za naukę tonów na początku przygody z chińskim, bo raz zaniedbane tony trudno nadgonić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2016, 09:23
madfrankx's Avatar
madfrankx madfrankx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zawsze przy rozpisywaniu znaków powtarzam sobie w myślach wymowę, dzięki temu jak już wystarczająco dużo razy coś powtórzę to przy mówieniu samo mi "wchodzi".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2016, 10:52
janus.dominikaa@gmail.com's Avatar
janus.dominikaa@gmail.com janus.dominikaa@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja każde nowe słowo staram się powiedzieć we wszystkich 4 tonach, a potem przekonać samą siebie, że najwłaściwiej brzmi w tonie docelowym. Fajna zabawa, tyle, że do nauki chińskiego niestety potrzeba prywatności, nie można się uczyć wszędzie i zawsze.

Ostatnio edytowane przez zu__pa : 02-13-2017 o 00:40. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2017, 11:15
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrym sposobem jest czytanie tekstu i nagranie się. Odsłuchując nagrany tekst bardzo łatwo wychwycić błędy. To trochę dziwne uczucie kiedy słyszy się swój głos, ale ćwiczenie jest naprawdę efektywne. Polecam.

Ostatnio edytowane przez gaoxia : 01-07-2018 o 21:06. Powód: brak kropki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.