Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-15-2013, 14:42
LongWei LongWei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Satine91 Pokaż post
Poziom 1 i 2 to faktycznie banał
Żeby każdy głupek się cieszył, że będzie miał certyfikat, a pieniądze płynęły do skarbca Hanbanu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2013, 06:54
FranQ92 FranQ92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez LongWei Pokaż post
Żeby każdy głupek się cieszył, że będzie miał certyfikat, a pieniądze płynęły do skarbca Hanbanu...
To chyba jest podobnie z japońskim; poziom N5 i N4(A1/A2) też zdaje się być bardzo niski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2013, 10:29
Satine91 Satine91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

a tak przy okazji japoński można zdawać w Polsce gdzieś indziej niż w Warszawie? :>
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2013, 18:36
Kathi91 Kathi91 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Edinburgh
Domyślnie

tylko w Warszawie :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2014, 22:48
taipei101 taipei101 jest offline
Kumotr

Domyślnie

HSK to akurat mało poważny egzamin. Nie dość, że najniższy poziom można zdawać po nauczeniu się 150 znaków (czyli 2 tygodniach średnio intensywnej nauki), to nawet na poziomie piątym długość wypowiedzi pisemnej to... marne 40 znaków (!). ABCD, trafisz na 60% odpowiedzi, zdajesz. Bardziej test na inteligencję dla osób uczących się chińskiego niż rzetelny, poważny egzamin językowy. Chińczycy postawili na ilość i pieniążki- wiadomo, egzaminy kosztują :P
Co do egzaminów z języka chińskiego, można jeszcze zdawać tajwański egzamin TOP Huayu, niestety od kilku lat już nie organizowany w Polsce (najbliższy ośrodek egzaminacyjny- Berlin). W roku 2011 zabrakło mi 3 punktów do zaliczenia (na 120...). Załamka :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2014, 17:49
mafu mafu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również uważam, że szkoda pieniędzy na HSK 1 i 2, kiedy ktoś planuje zdawać kolejne poziomy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-20-2015, 20:32
Truefair Truefair jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zdawałam HSK5 na początku lutego, przygotowania miesiąc albo półtora. Przeglądałam słownictwo w większości, z czym jakie znaki się łączy i ćwiczyłam nieco czytanie, bo była raz trudniejsze raz łatwiejsze Po prostu jeżeli chcesz zdać na luzie, to więcej czasu spędzaj czytając jakieś trochę zaawansowane rzeczy, ale przyjemne dla Ciebie. W ten sposób super szybko wchłoniesz potrzebne do tego słówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2016, 22:05
kindziuk kindziuk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zdałam HSK4, potwierdzam, znaną już prawdę, że nie jest trudno, jak uczymy się w miarę na bieżąco nie powinno być problemów ze zdaniem; największą trudnością w trakcie egzaminu jest jednorazowe wysłuchanie nagrania (rozumienie ze słuchu), mogłoby być dwa razy, liczy się czas (ba!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2016, 17:37
kalinamaka kalinamaka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czy ktoś z was może dysponuje materiałami przygotowującymi do HSK 6? Wiem, że są listy słownictwa, ale nie widzę sensu w uczeniu się słów w nich zawartych zwłaszcza, że z tego co mi wiadomo to słownictwo z testów wcale niekoniecznie pokrywa się z tą listą. Słucham radia, oglądam chińską telewizję, ale chętnie przejrzałabym jakiś zbiór testów próbnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 14:54
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałabym zasugrować wszystkim przygotowującym się do HSK - bierzcie pod uwagę zdawanie równocześnie HSKK. Mam za sobą HSK6 i HSKK zaawansowane i szczerze powiem, że posiadanie samego HSK niekoniecznie świadczy o umiejętnościach rozumienia ze słuchu i mówienia (i nie zmusza nas do otwierania buzi i komunikowania). HSKK jest bardzo dobrym sposobem na podniesienie kwalifikacji w mówieniu i słuchaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.