Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-08-2013, 13:47
iwonawaw90 iwonawaw90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Translations of Present Tenses.

Męczyłam pierwszy rok badaniami i sprawdzałam jak tłumaczą czasy teraźniejsze. Wyszłam z założenia, że mylny jest pogląd, że w naszym języku jest tylko jeden czas teraźniejszy. Nasz "jeden" czas teraźniejszy zawiera w sobie formy, który odpowiadają angielskim simple i continuous np. "idę" sugeruje czynność mającą miejsce w tym momencie, a już "chodzę" sugeruje czynność powtarzającą się. Takich zmieniających się czasowników jest u nas całkiem sporo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2013, 22:22
Jaras Jaras jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Teaching Elements of American Culture to Adolescents.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2013, 13:26
kasia1989 kasia1989 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój temat pracy magisterskiej to analiza idei śmierci i życia w twórczości Tolkiena -praca pisana przez wielbiciela Tolkiena, a więc bez przymusu, a wręcz z przyjemnością -polecam takie rozwiązanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-30-2013, 21:18
magic magic jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Swoja pracę licencjacką poświęciłam tematowi Teaching vocabulary at an advanced level. Nauczanie słownictwa to niezwykle ciekawy i różnorodny obszar. Można stosować tradycyjne metody, jak i szereg innowacyjnych oraz mało znanych technik. Polecam tę tematykę!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2013, 01:10
translatorka777 translatorka777 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zdecydowałam się na pracę w formie słownika. I wybrałam na temat terminów internetowych - kopalnia materiałów!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2013, 19:40
dianapisarczyk dianapisarczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

licencjat- problemy emocjonalne dyslektycznych dzieci, a magisterka- rola rewizji w procesie nauczania. Bardzie przypadł mi go gustu pierwszy temat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2013, 20:05
martucha_bp martucha_bp jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Swój licencjat napisałam o Ojcu Chrzestnym, a mianowicie o technikach w tłumaczeniu w wersji z lektorem i napisami (porównanie, analiza). Byłam bardzo zadowolona i przyjemnie mi się pisało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 18:54
Agata Fojcik Agata Fojcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aliana Pokaż post
Pochwalcie się, o czym piszecie lub już pisaliście tych 40/60 stron
"Speaking and TPR activities promoting student interaction in primary school" to mój temat pracy dyplomowej po kolegium nauczycielskim. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 19:00
kebe kebe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

BA pisałem o zjawiskach wzdłużenia zastępczego w Staroangielskim. MA się tworzy o Linking phenomena in English and French. Troche mam już dość fonologii. ;P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 19:15
ejankowski ejankowski jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

BA - dokladnego tytulu juz nie pamietam, w kazdym razie pisalem o zagadnieniu autonomii uczenia i jakie predyspozycje do samodzielnej nauki maja uczniowie szkol ponadgimnazjalnych
MA - tytul wciaz czeka na zatwierdzenie promotora, jak rowniez reszta pracy, ale wyjasnie o co mniej wiecej w niej chodzi. Pisze o procesie rekonstrukcji tozsamosci Jerzego Kosinskiego w jego tekstach, czyli jak biografia, akcje i przemyslenia fikcyjnych postaci odzwierciedlaja tozsamosc ich autora.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.