Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-09-2013, 15:03
kejlij kejlij jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Australijski!

Kocham Australię i wszystko co z nią związane, pasjonuje mnie też niesamowity australijski akcent. Może znacie jakieś ciekawe idiomy prosto z Down Under?
Stary 03-11-2013, 00:56
imatys imatys jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ooo ktoś, kto też uwielbia australijski akcent ♥ niestety na razie jestem w fazie przyswajania australijskiego slangu, który jak wiadomo jest niesamowicie obszerny, tak więc nie podzielę się idiomami

Mam natomiast pytanie: wiesz może jak nauczyć się ich akcentu? Niby jest nieco podobny do brytyjskiego, bo tez nie wymawiają "r", ani "g" na końcu czasowników, jednak każdy wyraz brzmi nieco inaczej, chociażby "people", "now". Ponadto australijski uważany jest za "the laziest" among other accents i że ich język (dosłownie) nie jest taki flexible jak np jak się mówi po amerykańsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2013, 14:54
Starszy Kumotr

Domyślnie :)

[url]http://www.thesmallestcontinent.blogspot.com/[/url]

w ramach mojej nieskończonej miłości do kontynentu australijskiego prowadzę bloga, jakiś czas temu pisałam o tamtejszym akcencie może Cię zainteresuje!
pozdrawiam
Stary 03-12-2013, 00:43
magdal magdal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kilka zwrotów z Australii; częśc z nich jest również używana w Anglii - to dzięki dziesiątkom tysięcy młodych Australijczyków, przyjeżdżających na kilka lat do Anglii w celach zawodowo-rozrywkowych:

- Crikey! - Jeju!, wyraża zaskoczenie lub zachwyt (odpowiednik Wow!)
- Footy - piłka nożna
- Bloke - koleś
- Mate - koleś, ale można też tak zwrócić się do dziewczyny
- Swimmers - kostium kąpielowy
- Sunnies - okulary przecisłoneczne
- Thongs - klapki japonki
- PJs - pidżama
- Jelly - zazdrosny (od jealous)
- Tots - całkiem (od totally)
- Devo - załamany (od devastated)
- No worries - bez obaw, spoko

Australijczycy uwielbiają zdrobnienia, nie tylko w języku mówionym ale też pisanym. Któregoś dnia w Sydney znajomi zabrali mnie do Supa Centa - chodzi oczywiście o Super Centre, centrum zakupowo-rozrywkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2013, 12:33
belleth belleth jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pisałam gdzieś już tu na forum, że bardzo lubię australijski akcent, można go posłuchać (myślę, że slangu też trochę przy okazji się znajdzie) oglądając twórczość Tima Minchina. Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2013, 01:26
Podszyszkownik

Domyślnie

Wielbicielom Australii polecam dwa najpopularniejsze w tym kraju seriale: "Neighbours" i "Home and Away". Obydwa świetnie przedstawiają codzienne życie mieszkańców fikcyjnych australijskich miast (serial Sąsiedzi kręcony jest w Melbourne a Home and Away w dzielnicy Sydney Palm Beach).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2013, 20:15
imatys imatys jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kejlij Pokaż post
[url]http://www.thesmallestcontinent.blogspot.com/[/url]

w ramach mojej nieskończonej miłości do kontynentu australijskiego prowadzę bloga, jakiś czas temu pisałam o tamtejszym akcencie może Cię zainteresuje!
pozdrawiam
Właśnie przeglądnełam Twojego bloga, super! A post o slangu - rewelacja, bardzy przydatny!

Szukałam na youtube jakiś filmików na temat australijskiego akcentu, znalazłam zaledwie kilka, ale były naprwade pomocnę, czuję jednak niedosyt!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2013, 20:33
Starszy Kumotr

Domyślnie odnośnie seriali

Cytat:
Zamieszczony przez magdal Pokaż post
Wielbicielom Australii polecam dwa najpopularniejsze w tym kraju seriale: "Neighbours" i "Home and Away". Obydwa świetnie przedstawiają codzienne życie mieszkańców fikcyjnych australijskich miast (serial Sąsiedzi kręcony jest w Melbourne a Home and Away w dzielnicy Sydney Palm Beach).
A mogę te seriale obejrzeć gdzieś w sieci? masz może jakieś przydatne adresy do stron? byłabym wdzięczna
Stary 03-17-2013, 21:03
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmm, ciężko powiedzieć, poznałam te seriale mieszkając w Anglii (z Australijką ;-)). Spróbuj wpisać w wyszukiwarce "watch Neighbours/Home and away online" i na pewno wyskoczy kilka stron. Możesz też spróbować YouTube - część odcinków "Neighbours" jak i "Home and away" jest tam dostępna ale nie wiem, czy wszystkie, lub chociaż wszystkie aktualne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2013, 09:57
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślałam, że może masz już upolowaną i sprawdzoną stronkę z serialami Na pewno poszukam i obejrzę. Raz jeszcze dzięki za sugestie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Przejdź do forum