Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-30-2012, 19:43
revelation revelation jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ooo tak - na wyspach można naprawdę zatęsknić za porządnym, polskim, chrupiącym pieczywem!
a tak apropo Cypru- słyszałem ze tam bilety autobusowe są tanie, kolega mówił, że za 1 euro cala wyspę zjeździł, to prawda?

Ostatnio edytowane przez Magnolia27 : 09-10-2014 o 14:23. Powód: brak polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 19:44
ilkagirl's Avatar
ilkagirl ilkagirl jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja zawsze za granicą tęsknię za polskim jedzeniem, najbardziej chyba za kefirem i kabanosami Ceny transportu też mnie przytłaczają. No i brakuje mi też... polskiego poczucia humoru
Stary 10-01-2012, 17:58
Goisa1351 Goisa1351 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Będąc w Wielkiej Brytanii zawsze tęsknię za polskim chlebem Potrafiłam co drugi dzień przespacerować 4 km do polskiego sklepu i z powrotem tylko po to, aby kupić polski chleb. Sklep z żywnością angielską miałam obok domu Może gdybym nie znała smaku polskiego chleba to przyzwyczaiłabym się do angielskiego, ale znam wiele osób, którym tak jak mnie, ten chleb po prostu nie smakuje.

Ostatnio edytowane przez Magnolia27 : 09-10-2014 o 14:24. Powód: małe litery na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 02:08
laskova laskova jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie będę oryginalna i ja też na pierwszym miejscu wymienię oczywiście rodzinę, przyjaciół i znajomych. Poza tym podczas pobytu za granicą, i to niezależnie w jakim kraju, chyba najbardziej brakuje poczucia, że jest się "u siebie". Przynajmniej ja tak mam...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 17:12
ola88 ola88 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja w Ameryce Południowej tęskniłam za naszą polską zimą (brzmi dziwnie, bo zimy nie znoszę), za kwitnącym majem, za rodziną i za polskim chlebem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 17:27
Joanna Niedzialek Joanna Niedzialek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Nowa Deba
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez menri Pokaż post
Ja gdy byłam w Niemczech tęskniłam za ...polskim alkoholem;p Wbrew pozorom to poważna sprawa Przez cały pobyt tam ani razu nie "miałam fazy". Większość piw ma tam ok. 2,5 % i smakuje jak siki. Okropność. Ale przynajmniej odechciewa się pić;p
A, w Japonii to samo - brak porządnego piwa! Brakuje im też mocnych słodkich alkoholi (jak nasze wiśniówki czy inne bananówki), aczkolwiek te, co są, są bardzo smaczne (tylko dość słabe).

I podobnie jak wiele osób już wspominało, mi też brakowało chleba - w Japonii ciężko uświadczyć pieczywo, które nie byłoby słodkie. Nawet bułki z szynką czy z grzybami i serem są na słodko :/.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 13:42
Madaj Madaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkając na południu Hiszpanii brakowało mi polskiego lasu... Może brzmi dziwnie, ale mimo, że plaże tam naprawdę robią wrażenie to tęskni się za spacerem wśród "normalnych" drzew, a nie tylko palmami. No i za pierogami! Pierogi forever

Ostatnio edytowane przez Magnolia27 : 09-10-2014 o 14:24. Powód: mała litera na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 14:04
jadgra1693 jadgra1693 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na Bliskim Wschodzie brakowało mi zieleni, lasu, zapachów. Mniej jedzenia polskiego, bo w takim klimacie odechciewa się ciężkiego schaboszczaka i kapusty, a nawet kiełbas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 18:44
Adept Adept jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tęskniłem za rodziną, dobrym jedzeniem i pięknym Polkami

pozdrawiam,

adept
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 22:37
ollayka ollayka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A mi będąc w Hiszpanii najbardziej brakowało polskiego jedzenia: nabiału, który w Hiszpanii prawie nie istnieje, ciemnego zdrowego pieczywa i polskich słodyczy. No i zielonej gęstej trawy wszędzie dookoła
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.