Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-19-2012, 10:20
ania87's Avatar
ania87 ania87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja już nawet do końca nie pamiętam czy najpierw czytałam książkę a później oglądałam film, czy odwrotnie bo było to już parę lat temu Ale książka podobała mi się bardzo, naprawdę wzruszająca historia, jak już się zacznie czytać to nie można się oderwać...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2012, 11:34
Ariestria's Avatar
Ariestria Ariestria jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Niestety najpierw widziałam film, a on zniechęcił mnie do przeczytania książki, jakoś nie mogę się zmusić. Niestety tak to już jest, kiedy nawet jeśli z dobrej książki stworzy sie gniot, to już nie ma się ochoty na zapoznanie się z oryginałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2012, 11:57
eve eve jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również najpierw obejrzałam film, a dopiero później przeczytałam książkę. Muszę przyznać, że pomimo wszystko bardziej podobała mi się jednak książka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2012, 15:05
Maxima Maxima jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem świeżo po tej lekturze, mimo tego, że niestety oglądałam już film wcześniej i znałam losy bohaterki, to podpisuję się obiema rękami - na prawdę warto znaleźć chwilę dla tej książki. Magicznie wprowadza w japoński klimat...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2013, 14:48
mryarzca mryarzca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przez długi okres czasu byłam bardzo zafascynowana tą książką. Była to w sumie pierwsza lektura jaką czytałam o gejszach. Pamiętam, że nie mogłam zrozumieć skąd w tej kobiecie było tyle determinacji, żeby walczyć z losem jaki ją spotkał. Muszę przyznać, że przez nią narodziło się moje zainteresowanie Japonią. Po dziś dzień mam do niej duży sentyment i polecam ją wszystkim. A wszystkim wam, którym ta książka się podobała polecam również "wyznania chińskiej kurtyzany".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2013, 18:17
anna.tomczak anna.tomczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja najpierw obejrzałam film, ale książka mnie powaliła na kolana....zakochałam się w niej...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2013, 14:34
kasia1989 kasia1989 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie książka była piękna, poetycko napisana, ze smakiem, dozą melancholii. Według mnie film zachowuje ten klimat, co rzadko zdarza się w takich produkcjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2013, 20:25
jues jues jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystkim, którym podobała się ta powieść, polecam też "The Tale of Murasaki" Lizy Dalby. To także fikcja historyczna, oparta na prawdziwych wydarzeniach z XI-wiecznej Japonii. Co ciekawe, autorka podobno jako jedyna nie-Japonka otrzymała oficjalny tytuł gejszy i świetnie zna kulturę tego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2013, 21:28
ewaj ewaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również jestem pod wrazeniem tej książki. Naprawdę polecam, szczególni jeśli ktoś interesuje się kultura Japonii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2013, 21:35
alice276 alice276 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ogólnie w porządku, choć trochę mnie zawiodła. Myślę, że jest odrobinę przereklamowana. No chyba że to ja mam zbyt duże wymagania
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.