Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-11-2011, 11:04
wiazelm wiazelm jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie IPSKT na ILS-ie

czy ktoś z was ma może jakieś doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2011, 12:02
pasikonik pasikonik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Owszem - doświadczenia różne (skończyłam IPSKT rok temu) - studia są dość drogie i krótkie, więc moim zdaniem wśród przedmiotów powinny być ściśle praktyczne i związane bezpośrednio z wykonywaniem zawodu. Niestety były też "zapchaj dziury" typu "translatoryka" czy "etyka tłumacza", które wiele osób chciałoby pominąć, a zamiast nich mieć więcej zajęć. Nie wszyscy wykładowcy byli moim zdaniem dobrze przygotowani do prowadzenia zajęć i np. cały semestr prawa anglosaskiego był zmarnowany - wykładowca opowiadał anegdotki i baaardzo luźno nawiązywał do kontekstu prawnego, a gdy padały pytania, najczęściej mówił "no, musiałbym to sprawdzić, bo nie wiem".
Jednak prawie wszystkie praktyczne zajęcia z przekładu były bardzo dobrze przygotowane i poprowadzone, i nie żałuję, że zdecydowałam się na te studia. Dużo się nauczyłam

Ostatnio edytowane przez rentaa : 04-07-2016 o 01:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2011, 12:33
wiazelm wiazelm jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wielkie dzięki za odpowiedź Ja właśnie zamierzam się tam wybrać z językiem niemieckim.W programie są narzędzi CAT? czy trzeba tą wiedzę przynieść ze sobą?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2011, 13:43
jo_anka_ jo_anka_ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A czy ktoś studiował tam w grupie rosyjskiej? Jestem ciekawa czy tak samo jest we wszystkich grupach językowych... Złożyłam papiery, niedługo egzamin... A może ma ktoś jakieś wskazówki, co do egzaminu? Jakiego rodzaju teksty dają?

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2011, 22:30
adalyszkowska adalyszkowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mam pytanie: czy te studia naprawdę przygotowują do egzaminu na tłumacza przysięgłego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2011, 23:42
em.ka em.ka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
A czy ktoś studiował tam w grupie rosyjskiej? Jestem ciekawa czy tak samo jest we wszystkich grupach językowych...
Podobno na rosyjskim są bardziej cięci niż na angielskim czy niemieckim, bo po prostu kadra ocenia surowiej, ale to są plotki, które chodziły po instytucie. Mnie ciężko zweryfikować, bo nie znam rosyjskiego

Cytat:
Zamieszczony przez adalyszkowska Pokaż post
Mam pytanie: czy te studia naprawdę przygotowują do egzaminu na tłumacza przysięgłego?
Na to pytanie ci nikt jednoznacznie nie odpowie, bo co właściwie ono oznacza? Materiał (czyli język i terminologia prawnicza) jest wykładany i ćwiczony, ale co ty z tym zrobisz, na ile się nauczysz i czy uda ci się zdać egzamin państwowy na tłumacza przysięgłego, to już inna para kaloszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2011, 21:29
Podszyszkownik

Domyślnie

Dostałam się na te studia, więc już mam jakieś rozeznanie. Wykładowcy zapewniają, że po tych studiach bez problemu można zdać egzamin na tłumacza. Opowiadają różne anegdoty, dają jakieś wskazówki co do egzaminu. Ale na samych ćwiczeniach i wykładach oczywiście nie można się opierać, trzeba też dać coś od siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2011, 22:27
martama martama jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Czy ktoś był w grupie rosyjskiej i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2011, 10:43
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja właśnie jestem w grupie rosyjskiej. Dwa zjazdy mam już za sobą. Na razie jest całkiem spoko, chociaż wykłady mogłyby byś na zmianę z ćwiczeniami...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2012, 13:24
MaryJane MaryJane jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam wszystkich

Widzę, że temat jest już trochę przestarzały, ale może uda się go ożywić

Złożyłam dokumenty na IPSKT na UW do grupy angielskiej i w poniedziałek mam egzamin. Czy ktoś może pisał kiedyś ten egzamin i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

Poza tym,interesuje mnie, czy będą jakieś zajęcia z wykorzystaniem programów do tłumaczeń? Nigdzie na stronie ILS nie mogłam tego znaleźć Przyznam, że bardzo mi na tym zależy. Z tego też względu rozważam również wybór studiów podyplomowych z tłumaczeń na SWPS, gdzie w planie takie zajęcia są. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o tę uczelnię? Będę bardzo wdzięczna za info
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.