Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-25-2015, 15:35
bepoppu bepoppu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z oryginalnych kryminalnych seriali japońskich widziałam tylko Aibou (mnóstwo sezonów już ma), Trick i Keizoku.
Wszystkie sezony Trick, Keizoku i Keizoku 2 (SPEC) polecam zresztą bardzo.

Większość adaptacji ma serialowych ma zresztą problem bo sezony są krótkie i często trzeba w scenariuszu wprowadzić wiele zmian (przeważnie na niekorzyść historii).
Co nie zmienia faktu, że np. takie Nazotoki wa dinaa no ato de oglądało mi się bardzo przyjemnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2015, 01:19
kat.kop kat.kop jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Polecam też kinówki Tricka. Jak już wspominałam - nie są to najwyższe loty, ale przyjemna rozrywka na sobotni wieczór.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2015, 03:25
kat.kop kat.kop jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Ostatnio oglądałam Gou: Himetachi no sengoku. Całkiem dobrze się bawiłam .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2016, 12:57
alice9 alice9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

O, uwielbiam japońskie seriale! Nie da się ukryć, że niektóre nie są na zbyt wysokim poziomie, ale można znaleźć też produkcje, które trzymają klasę - czy to bawiąc czy wzruszając widzów.

Dla mnie jedną z najlepszych japońskich dram ostatnich lat jest z pewnością "Hanzawa Naoki" - opowieść o bankierze wspinającym się po szczeblach kariery okrutnej korporacji. Serial trzyma w napięciu, nie tylko dzięki świetnemu scenariuszowi, ale także za sprawą wspaniałej roli głównego aktora, czyli Masato Sakai.

Serial był hitem w Japonii, jego finał miał najwyższy wskaźnik oglądalności od lat!
Jeśli ktoś lubi dramy w stylu thrillerów politycznych to polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2016, 21:37
fakmak fakmak jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Rumia
Domyślnie

Ciekawy i wesoły jest japoński serial Ostatni Kopciuszek, Last Cinderella 2013 (ラスト・シンデレラ) – opisuje losy Toyama Sakury, która ma 39 lat i jest stylistką w salonie fryzur. Na jednym z przyjęć poznaje Saeki Hiroto, przystojnego 20-latka, który zajmuje się jazdą na BMX. Od razu zaczyna coś między nimi iskrzyć. Losy bohaterki przeplatane są losami jej przyjaciół: Tachibana Rintaro- szefa i przyjaciela Sakury, Takenouchi Miki - najlepszej przyjaciółki, która cierpi na brak seksu w małżeństwie, Hasegawa Shima- drugiej przyjaciółki uzależnionej od seksu. Ważną postacią jest również klientka salonu, Ooami Chiyoko, która jest zakochana w Rintaro.
[url]http://www.fujitv.co.jp/Last_Cinderella/index.html[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2016, 00:51
finwen finwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli szukacie czegoś lżejszego, to polecam "Dear sister" (ディア・シスター). To dość krótki serial o relacji dwóch sióstr. Całkiem przyjemny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2016, 21:42
alice9 alice9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez finwen Pokaż post
Jeżeli szukacie czegoś lżejszego, to polecam "Dear sister" (ディア・シスター). To dość krótki serial o relacji dwóch sióstr. Całkiem przyjemny.
Mnie również podobał się ten serial, świetny na deszczowe dni. Odtwórczynie młodszej siostry - Ishihara Satomi to jedna z moich ulubionych japońskich aktorek. Niedawno grała w dramie "5-ji Kara 9-ji Made", która również jest lekką, przyjemną, serialową propozycją na wieczór. Fabuła toczy się wokół nauczycielki angielskiego, która zakochuje się w buddyjskim mnichu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2018, 22:28
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez finwen Pokaż post
Ojej, ojej, "Dear Sister" było wspaniałe, bardzo miło wspominam tę dramę i jak najbardziej też polecam! Z obyczajówek też: "Tonbi" (ciepła, kochana historia o samotnym ojcu) i "Wakamonotachi" (tu z kolei o piątce rodzeństwa).
Tak samo bardzo polecam też wspomnianego wcześniej "SPECa" - i z kryminalnych to na pewno jeszcze "N no tame ni" (rozgrywane na trzech płaszczyznach czasowych!) i "Ouroboros".
Oraz absolutne arcydzieło jeśli chodzi o japońskie dramy - mianowicie "Kazoku Game", w którym jest wszystko: od tragedii i dramatów rodzinnych, przez tajemnice i psychologiczne rzeczy, po komedię. A momentami groteska w najlepszym wydaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2018, 14:30
InaA InaA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ze znajomymi z zapartym tchem oglądaliśmy "Black Leather Notebook".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.