Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-03-2014, 12:49
AgataL AgataL jest offline
Podszyszkownik

Post Miłośnicy i przeciwnicy Harry'ego Pottera - łączcie się!

"Harry Potter" - za co kochamy, a za co nienawidzimy? Czy jest to najwspanialsza książka wszech czasów? Jakie są wasze ulubione sceny? Książka vs. film? Aktorzy w HP. Czyli, kto co ma do powiedzenia na ten temat, niech mówi. Zamieszczam tu wątek, bo jest to w końcu dzieło angielskiej pisarki, która, na marginesie, ostatnimi czasy sypie dosyć niepokojące komentarze na temat swojego dzieła, np. że Hermiona powinna być z Harrym. Co wy na to? Czekam na opinie, wyrazy zachwytu lub nienawiści

Ostatnio edytowane przez katjusza : 11-09-2016 o 18:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 13:22
Igor101AD Igor101AD jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Seria bardzo mi się podobała, szczególnie późniejsze części gdzie postacie były bardziej rozbudowane. Zdecydowanie wolałem książki. Głównie dlatego, że filmy (co jest nieuniknione) są czasami strasznie okrojone względem książki. No i jednak nic nie przebije obrazu stworzonego we własnej wyobraźni
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 13:27
AgataL AgataL jest offline
Podszyszkownik

Cytat:
Zamieszczony przez Igor101AD Pokaż post
Seria bardzo mi się podobała, szczególnie późniejsze części gdzie postacie były bardziej rozbudowane. Zdecydowanie wolałem książki. Głównie dlatego, że filmy (co jest nieuniknione) są czasami strasznie okrojone względem książki. No i jednak nic nie przebije obrazu stworzonego we własnej wyobraźni
Zgadzam się, książki lepsze. Ostatnio jednak miałam okazję bliżej porównać sceny z książki i filmu, bo obajrzałam wszystkie części i zaczęłam czytać książki od nowa i widzę, że pare scen podrasowanych w filmie jest zdecydowanie lepszych niż w książce. Przykładowo z drugiej części z początku, kiedy Zgredek zaczarowuje leguminę citki Petunii. W filmie wydaje mi się to fajniej zrobione, że to ciacho ląduje na głowie kobiety a Harry stoi za nią z rękami w górze, jakby to on czarował. W książce to wszystko samo się rozbryzguje po kuchni i nie ma takiego efektu jakoś. Kocham Harrego Pottera, bo to ogromna część mojego dzieciństwa, ale jako osoba dorosła widzę pewne niedociągnięcia. Jako dziecko nie śmiałam niczego poddawać w wątpliwość
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 14:12
EwaSznurkowska EwaSznurkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja po prostu nie lubię, ponieważ to nie moja broszka. Nie interesują mnie ani filmy ani książki o dzieciaku, który czaruje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 15:04
niutata's Avatar
niutata niutata jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo lubię całą serię. Filmy oglądałam po kilka razy, jednak gdy przeczytałam książki w oryginale stwierdziłam, że jednak warto czytać. W trakcie czytania miałam przed oczami sceny z filmu co powodowało, że czytałam z większym zapałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 16:14
Fuszigi's Avatar
Fuszigi Fuszigi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kocham Harry'ego, tak jak u AgataL, zaczytywałam się tym w dzieciństwie i do tej pory mi chyba zostało Od Harry'ego zaczęło się czytanie książek ogólnie, a także czytanie fantastyki, dlatego na zawsze będę miała ogromny sentyment.
Co do tych wieści o tym, że to niby Hermiona powinna skończyć z Harrym - w tej sytuacji mogę powiedzieć tylko: dzięki Bogu, ze seria jest już zakończona i że Rowling nie będzie mogła już nic zmieniać! Kompletnie nie podoba mi się ta nowa koncepcja, Harry i Hermiona zawsze byli dla mnie jak rodzeństwo, a to pomiędzy nią a Ronem była chemia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 16:35
dead dead jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dołączam się do fanów. Zdecydowanie ta seria utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto czytać. Podobnie jak AgataL uważam książki za dużą część tego co w dzieciństwie kształtowało moją wyobraźnię. Co do filmów to jestem niestety dość krytyczna. Myślę, że tylko Cuaron (część 3) próbował zrobić film trochę "ambitniejszy" (jeśli wogóle można użyć tego słowa do tego co z jego zamysłu wyszło). O reszcie ekranizacji wolę się nie wypowiadać. Niestety ruchomy obraz przegrał w tym wypadku z prawdziwą magią. Jedyny pozytyw to Alan Rickman, który genialnie sportretował Snape'a.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 17:06
mm3101 mm3101 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja fantastyki nie znoszę i nie przekonam się chyba nigdy, po prostu nie moja bajka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 17:18
sanchez sanchez jest offline
Kumotr

Domyślnie Przyciąganie Harry'ego Pottera

Fantastyka zawsze była mi bliska, ale szczerze przyznam, że nie od razu Harry mnie zachwycił. Musiało minąć sporo czasu, zanim sięgnęłam po pierwszy tom. Jednak niezwykły sposób prowadzenia wątków powieści i lekkie pióro autorki sprawiło, że nie porzuciłam tej serii, a pochłonęłam wszystkie książki. Polskie tłumaczenie uważam za bardzo udane, ale czytanie książek w oryginale zawsze sprawia mi większą przyjemność.
Filmy traktuję zupełnie oddzielnie, jak osobne obrazy i jako takie bardzo mi się podobają.Oczywiście, chciałoby się obejrzeć idealną adaptację, ale wszyscy wiemy, że nie jest to możliwe w tak rozbudowanej i bogatej fabule.
Polecam, z odrobiną magii łatwiej żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 17:29
zzaszyby zzaszyby jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam tę serię. Uwielbiam cytat "I solemnly swear that I'm up to no good' który otwierał mapę Huncwotów, jeden z moich ulubionych. Praktycznie wychowałem się na tej książce, więc pozostał mi ogromny sentyment. Lubię wracać zarówno do książek i filmów, to takie oderwanie od rzeczywistości i powrót w jakiś sposób do dzieciństwa. Książka mimo, że osadzona w fantastyce, niesie w sobie wiele uniwersalnych przesłań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.