Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-05-2014, 21:13
sandram sandram jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja staram się czytać prznajmniej jedną ksiązkę po niemiecku na miesiąc (max dwa miesiące) i jak jestem w domu, czytam ją sobie na głos.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-21-2014, 09:19
przemowa przemowa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słuchanie słuchanek, oglądanie filmów, powtarzanie dialogów za kimś, rozmowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2014, 19:04
GRodewald GRodewald jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Przystępną fonetykę znajdziesz w "Ubungstexte zur deutschen Aussprache" - Martens, Hueber. Ostatnio widziałem w Empiku [w Warszawie w Domach Centrum] tę książkę, była naprawdę łatwa: ABC der Deutschen Phonetik + CD, Bęza Stanisław
Poniżej link do książki:
[url]http://www.empik.com/abc-der-deutschen-phonetik-cd-beza-stanislaw,p1045365244,ksiazka-p[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2014, 20:30
Renata1990 Renata1990 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie pomogło słuchanie piosenek oraz musze przyznać także to, że zajmuje się śpiewaniem wiec mam słuch muzyczny i dostrzegam pewne nieprawidłowości i minimalne różnice między głoskami. Zauważyłam, że wielu moich znajomych ze studiów zajmujących się muzyką w jakiś sposób, ma o często lepszą wymowę od innych studentów. Także wymowa i słuch muzyczny idą w parze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2014, 20:53
KKK KKK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również zgodzę się, że najlepiej być dobrze osłuchanym z językiem – słuchać jak najwięcej radia, oglądać filmy i jak najczęściej rozmawiać po niemiecku. Warto też powtarzać słówka za lektorem w słownikach internetowych, zwłaszcza jeśli nie jest się pewnym prawidłowej wymowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2014, 22:12
AgataSzepe AgataSzepe jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

A czy ktoś mógłby podać wskazówki do ćwiczenia wymowy niemieckiego "r"? Przyznam się, że chyba z tą głoską mam najwięcej trudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2019, 19:02
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trzeba się wsłuchiwać i próbować powtarzać. Najlepiej jednak poznać Niemca i prosić, aby on korygował. Dopóki nie poznałam Niemca, który był chętny do poprawiania mnie, to nie wiedziałam, że aż tak źle mówię, szczególnie takie polskie twarde rrrrrrrrrrrrrrrr.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 12:53
martach21 martach21 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak jak piszą moi poprzednicy- podstawą jest osluchanie się z językiem. Warto codziennie słuchać niemieckiego radia, oglądać tamtejsze programy telewizyjne. Warto też dużo mówić na głos, nagrywać się, a następnie odsluchiwac nagrania- wtedy możemy zauważyć, gdzie jeszcze popełniamy błędy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.