Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-23-2012, 19:17
Malwina23 Malwina23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Test onDaF

Zdawał ktoś z was test onDaF z myślą o wyjeździe na DAAD? Jaka jest trudność tego testu?

Ostatnio edytowane przez Szypulka : 02-08-2015 o 17:05. Powód: rozpoczęcie tematu małą literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2012, 22:23
Matylda Bognar Matylda Bognar jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Schwegenheim
Domyślnie

Przykładowy:

[url]https://www.ondaf.de/gast/ondaf/info/beispieltest.jsp[/url]

Ja zdawałam TestDaF (wiem wiem, że co innego) przed przyjęciem na regularne studia w Niemczech i moim zdnaiem byl śmiesznie prosty, tymbardziej, że w każdej z 4 części zadania były bardzo typowe tzn. niektórych wyrażeń czy zwrotów możnabyło się nauczyć prawie na pamieć z materiałów przygotowawczych.
Myślę, że dużo zależy też od zasobu słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 00:49
gosia1423 gosia1423 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czyli jest to trochę tzw. "pic na wodę"?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 10:28
Matylda Bognar Matylda Bognar jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Schwegenheim
Domyślnie

Hmmm...Moim zdaniem tak, ale uczelnie muszą mieć jakiś papierek i dowód, że coś tam się umie...Oczywiście płaci się za to niemałą kasę.
Jeżeli chodzi o poziom języka, to odbiega to trochę od rzeczywistości, bo jak sie później posłuchało kolegów czy koleżanek podczas wygłaszania referatów czy nawet na przerwie, to uszy więdły...
Ale to moja subiektywna opinia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 20:36
a.wielanowska
Guest

Domyślnie

Ja zdawałam ten test i nie jest on zbyt trudny. Dostaje się parę krótkich tekstów i należy jedynie uzupełnić luki w zdaniach. Więc nie można się za bardzo wykazać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 20:58
justynkaa justynkaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

moje koleżanki zdawały ten test i też mówiły, ze nie był trudny, a nie są jakieś wybitne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2012, 21:00
dwieleszczyk dwieleszczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Matylda Bognar Pokaż post
Przykładowy:

[url]https://www.ondaf.de/gast/ondaf/info/beispieltest.jsp[/url]

Ja zdawałam TestDaF (wiem wiem, że co innego) przed przyjęciem na regularne studia w Niemczech i moim zdnaiem byl śmiesznie prosty, tymbardziej, że w każdej z 4 części zadania były bardzo typowe tzn. niektórych wyrażeń czy zwrotów możnabyło się nauczyć prawie na pamieć z materiałów przygotowawczych.
Myślę, że dużo zależy też od zasobu słownictwa.
Odnośnie tych materiałów przygotowawczych... Gdzie je można zdobyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-13-2013, 23:25
dorotakajak dorotakajak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zdawałam. Rzeczywiście wypełnia się luki przed komputerem, jest spory zestaw tekstów i w zasadzie każdy ma inne.
Czy jest prosty? Trudno powiedzieć. Mam wrażenie, że to jest w sporej mierze test na inteligencję, a dokładniej na jakiś konkretny typ inteligencji (nikogo nie obrażając).
Test poziomuje do C1 (najwyższa ocena to "C1 oder höher"), podają też wynik w procentach. U mnie na studiach (językowych) zdawało to parę osób, wszystkie z niemieckim na poziomie C1 lub więcej, a jednak wyniki były różne (od B2 do prawie maksa w wyniku procentowym).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2013, 10:24
zanis5 zanis5 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie ...

Przygotowywałam dziewczyny do tego testu i Goethe-Zertifikat C1 i z pewnością Test DaF jest łatwiejszy, a daje te same możliwości, jeżeli chodzi o studiowanie w Niemczech. Testy znajdowałam w internecie, przykładowe z poprzednich lat i dodatkowo jest książka przygotowująca do tego testu, można zakupić.
Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2013, 19:52
alutka alutka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moi znajomi zdawali test DaF i bardzo miło to wspominają, więc faktycznie nie jest aż taki trudny. Osobiście zdawałam też C1 w Goethe-Institut, a teraz bym chciała przygotować się do C2, ale to już będzie konkretna robota
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.