Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-17-2018, 13:49
DanutaMariaLis's Avatar
DanutaMariaLis DanutaMariaLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o wariant, to bardziej podoba mi się portugalski z Brazylii. Może dlatego, że więcej muzyki i filmów/seriali tworzy się w tym właśnie kraju.
Co do nauki, to próbowałam się uczyć, i myślałam, że hiszpański pomoże, ale niestety tak się nie stało. Wryazy mi się myliły i często dochodziło do nieporozumień.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2018, 10:06
Gringa Gringa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Zdecydowanie ucząc się portugalskiego trzeba wyłączyć w głowie hiszpański czip, bo nie są aż tak podobne.

Ja zaczęłam uczyć się brazylisjkiego na lektoracie i bardzo spodobała mi się tamtejsza wymowa, ale teraz słucham też portugalskich treści. Generalnie Portugalczycy myślą, że jestem z Hiszpanii, a Brazylijczycy mówią, że mam kontynentalny akcent, choć przyznają, że często używam brazylijskiego słownictwa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2018, 16:03
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie wolę wymowę portugalską od brazylijskiej. Portugalski na razie znam słabo, ale uwielbiam brzmienie tego języka i mam zamiar kontynuować naukę. Zamieniłabym chętnie swoje umiejętności językowe z hiszpańskiego na portugalski, bo z tych dwóch portugalski bardziej mi się podoba.

Ostatnio edytowane przez KatarzynaŁap : 11-12-2018 o 10:31. Powód: Korekta sensu wypowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2018, 12:44
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja planuję naukę portugalskiego odkąd wróciłam z wyjazdu do Lizbony. Wcześniej nigdy nie interesowałam się ani językiem, ani kulturą kraju, a po wyjeździe jestem absolutnie zachwycona. Myślę, że w najbliższym czasie zacznę naukę i mam nadzieję, że znany mi język hiszpański nie będzie dodawał mi trudności tylko ją zaniżał!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2018, 18:14
BlueDavid BlueDavid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie (jak dla wielu osób) brzmi trochę jak rosyjski, ale podoba mi się strasznie zapis języka portugalskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2018, 20:11
PatrycjaG PatrycjaG jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiowałam iberystykę z językiem hiszpańskim. W czwartym semestrze doszedł portugalski, mieliśmy mniej godzin w tygodniu niż hiszpańskiego. Pani profesor tak szybko leciała z tematami, że w półtora roku przerobiliśmy CAŁĄ gramatykę portugalską. Oczywiście poświęcając na jeden czas jedną godzinę. Niestety conjuntivo nie we wszystkim pokrywa się z subjuntivo, więc trochę się zniechęciłam. Bardzo mi się podoba ten język w wersji europejskiej (choć dla mnie też brzmi trochę jak rosyjski ), coś jeszcze ze studiów pamiętam i chciałabym wrócić do nauki, ale trochę nie mogę się do tego zabrać.

Ostatnio edytowane przez matthias88 : 03-15-2019 o 19:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-07-2019, 20:36
Querido Querido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo lubię język portugalski. Zakochałam się w nim słuchając muzyki fado, zwłaszcza w wykonaniu Carminho.
Zaczęłam się go uczyć na lektoracie na Filologii Hiszpańskiej i ku mojemu zdumieniu byłam jedną z bardzo niewielu osób, którym podobał się ten język. Zdecydowana większość studentów mojego roku chodziła na zajęcia tylko dlatego, że były obowiązkowe.
Niestety lektorat trwał tylko rok, później wir studiów a następnie pracy nie pozwolił mi kontynuować nauki.
Jedyny kontakt jaki mi został to moi znajomi Portugalczycy i Brazylijczycy, dzięki czemu mogę też powiedzieć, która z odmian bardziej mi się podoba i jest nią zdecydowanie odmiana europejska
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2019, 16:45
wildirishrose wildirishrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właśnie ostatnio rozmyślam o portugalskim, strasznie mi się podoba i znając włoski mam wrażenie, że pójdzie mi łatwiej z nauką tego języka. Plus też jest taki, że ten język zazwyczaj jest pomijany i mało ludzi się go uczy, a szkoda, piękny język i piękny kraj. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2019, 21:35
monikaborzecka monikaborzecka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również lubię portugalski Preferuję wariant europejski, a zaczęłam się uczyć na studiach. Uważam, że jest najtrudniejszym językiem romańskim, ale na pewno warto!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.