Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-26-2017, 15:13
maly_chinczyk maly_chinczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Co zobaczyć w Berlinie?

Witajcie forumowicze
Proszę o rade, wybieram się na 3-4 dni do Berlina i chciałabym Was zapytać co jest warte zobaczenia. Oczywiście, przeglądnęłam kilka przewodników i internet ale poza obowiazkowymi punktami, może macie jakieś perełki, które warto zobaczyć a o czym przewodniki nie wiedzą?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2017, 13:28
barbarawaligora barbarawaligora jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam wycieczkę alternatywną wyruszającą z centrum, kosztuje zaledwie kilka euro, a można zobaczyc inną stronę berlina - murale, małe galerie sztuki, stare budynki, cała historia berlińskiej bohemy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2017, 20:40
Klaudia94941 Klaudia94941 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo polecam wyspę muzeów! A przede wszystkim Pergammon-museum warte jest wszelkiej fatygi! No i oczywiście Katedra Berlińska, która znajduje się zaraz obok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2017, 16:11
iwka33 iwka33 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Najciekawsze miejsca w Berlinie

Swoją wycieczkę po Berlinie polecam zacząć od Bramy Brandenburskiej zaprojektowanej i zbudowanej na zlecenie króla Fryderyka Wilhelma II w latach 1788-1791. Kolejnym wartym zobaczenia punktem jest budynek Reichstagu ( dzisiejsza siedziba niemieckiego parlamentu). Warto zobaczyć także Alexanderplatz. Na nim stoi też słynna wieża telewizyjna i najwyższa budowla Niemiec, gdzie na wysokości ok. 200 metrów, położona jest przeszklona restauracja z obrotowym pierścieniem, z którego podziwiać można panoramę Berlina i okolic. Na koniec polecam baaardzo Wyspę Muzeów która stanowi jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych na świecie. Katedra Berlińska jest także pięknym zabytkiem. Jest to największa świątynia Berlina i najważniejszy ewangelicki kościół w Niemczech. Mam nadzieję, że choć trochę zachęciłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2017, 15:46
cocochanel cocochanel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oprócz ww. zabytków polecam Aquarium Berlin, oraz rejs po Szprewie. Po zwiedzaniu fajnie też udać się na chill piwkowy, np. nad Szprewą, moim znanym miejscem jest deptak w pobliżu Hallesches Ufer z ogromną liczbą łabędzi. Fajnie jest też w dzielnicy Kreuzberg, w pobliżu Gneisenaustrasse - pełno uliczek z alternatywnymi knajpami. Neukoelln na imprezę, a do restauracji na Savignyplatz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-21-2017, 10:49
mdubiela mdubiela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

polecam też wycieczkę barką po Szprewie, można zobaczyć wiele z tych znanych i ciekawych miejsc z innej perspektywy. Polecam też Muzeum Stasi w Berlin-Hohenschönhausen. Moja grupę oprowadzał były więzień. Wycieczka w to miejsce robi bardzo duże wrażenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2017, 13:54
comemargot comemargot jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przy Bramie Brandenburskiej można się załapać na bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem. Języki to przede wszystkim angielski, hiszpański. Za wycieczkę płacić nie trzeba, ale można coś dać przewodnikowi za dobrze wykonaną robotę. Brałam w niej udział i było warto!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2017, 20:53
MartaRyciak MartaRyciak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Będąc w Berlinie oprócz standardowych zabytków opisanych w przewodnikach polecam zobaczyć: Haus Schwerzenberg, muzeum Berlin Unterwelten, muzeum Bethanien(Kreuzberg)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2017, 14:52
ulaba ulaba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli masz ochotę na spacer na łonie natury to polecam wspinaczkę na Drachenberg - męcząca, ale widok jest tego wart.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-27-2017, 19:18
NinaMacion NinaMacion jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam zobaczenie Bramy Brandenburskiej
Przed świętami można trafić na jarmark świąteczny - na takim właśnie byłam. Świetna sprawa!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.