Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-07-2014, 01:36
aga2525's Avatar
aga2525 aga2525 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie Różnice między krajami bałkańskimi

Chciałabym tu poruszyć temat różnic na Bałkanach. Co wam przychodzi do głowy? Oprócz konfesji, alfabetu etc.
Jestem ciekawa waszych spostrzeżeń. Ja jestem pewna jednego wspólnego mianownika dla nich wszystkich - styl życia, to cudownie nie-spieszenie-się-nigdzie, kultura jedzenia i picia, zabawy, cieszenie się życiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2017, 19:06
vefa vefa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podbijam wątek, bo bardzo mnie ciekawi, a nikt nie odpowiedział
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 01:31
isa1 isa1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie wyróżniającym się krajem jest na pewno Albania, w której panuje zgoła inna atmosfera niż w innych krajach europejskich.

Faktycznie, można zaobserwować tam luźniejsze podejście do życia. Z jednej strony do pozazdroszczenia, a z drugiej strony niesie to za sobą ignorowanie kwestii takich jak ochrona środowiska (zaśmiecone plaże, tereny roślinne) czy dbanie o porządek w przestrzeni publicznej.

Ciekawostką jest to, że w Albanii funkcjonuje prawo zwyczajowe, tzw. Kanun. Związany jest z nim m.in. kontrowersyjny zwyczaj krwawej zemsty, który w niektórych regionach Albanii panuje aż do dziś.

Albańczycy to naród bardzo gościnny i honorowy, co również jest uwarunkowane wyżej wspomnianym prawem. To co mnie zaskoczyło, pozytywnie, to to, że Albańczycy żyją ze sobą w zgodzie, mimo sporego zróżnicowania w kwestii wyznawanej religii (ok. 60% to muzułmanie, ok. 30% chrześcijanie, ok. 7% ateiści). Wyznają zasadę, że naród to przede wszystkim więzy krwi, wspólne obyczaje i język.

Mimo paru niedogodności, mam stamtąd wiele dobrych wspomnień - przepiękne widoki, pyszne jedzenie, przyjemne warunki klimatyczne, ciekawi ludzie.

Czy ktoś jeszcze może się podzielić swoimi wrażeniami na temat tego kraju?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.