Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-01-2017, 22:17
MiSt22 MiSt22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej zawsze coś ze straganiku od kogoś miejscowego, zwykle 90% to jakieś chińskie rzeczy tylko dla turystów ale można zawsze znaleźć jakieś perełki robione w danym kraju czy nawet miejscu które się odwiedza i zawsze warto mieć coś właśnie stamtąd, nieważne co to takiego, czy wisiorek czy malutka rzeźba.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2017, 17:40
Aria Aria jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pocztówki czy lokalne smakołyki to zawsze dobry pomysł. Figurki i tym podobne najczęściej tylko zbierają kurz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2017, 13:38
bluehawaii bluehawaii jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przyprawy i słodycze, biżuterię czy też zastawę - cokolwiek, co nie zbierze kurzu, a przywoła miłe wspomnienia :-) z samej Rosji przywiozłam 8 lat temu przepiękny haftowany szal, który noszę do dziś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2017, 13:57
chemicalechelon chemicalechelon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli jechać nad wodę to polecam zebrać woreczek średniej wielkości kamyczków, kupić ramkę i przytwierdzić do niej kamienie na kleju na gorąco (jeśli takim czymś dysponujemy). Do środka można włożyć zdjęcie z tego wyjazdu i ma się naprawdę piękną pamiątkę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2017, 15:31
Wanderer Wanderer jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zwykle staram się przywieźć coś pod daną osobę, aby mieć pewność, że jej się to spodoba.
Bez sensu przywozić pamiątki, które będą tylko stać i zbierać kurz. Wolę jednak kupić coś bardziej praktycznego, ale co będzie kojarzyć się z danym miejscem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2017, 14:29
magzloc magzloc jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja gdziekolwiek jadę raczej stawiam na przeżycia i ewentualnie zdjęcia niż pamiątki, ale ostatnio wpadłam w nawyk kupowania magnesów na lodówkę sobie i bliskim. Kupuję jakieś większe i raczej ręcznie robione, takie artystyczne. Kolekcja mi się zaczyna rozrastać i wygląda pięknie. Mam też zwyczaj przywożenia kilku drobnych przysmaków tradycyjnych dla danego miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2017, 15:29
Konsta112 Konsta112 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Drewniane łyżki, które służą nie tylko do jedzenia, w Rosji są popularnym instrumentem muzycznym. Pocztówki ze stacji rosyjskiego metra, które kryje w sobie niezliczone ilości tajemnic. Myślę, że całkiem oryginalnym pomysłem byłby kawior z Rosji, dla mnie to jeden z symboli tego kraju. Jak już jestem przy jedzeniu to myślę, że warto dodać Pastyłę, którą można z powodzeniem uznać za najlepszą słodycz naturalną. Składa się zaledwie z trzech składników: cukru, białka jajka oraz pieczonego jabłka odmiany Antonówka. Pyszne !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2017, 21:07
isa1 isa1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja wyznaję zasadę, że warto przywieźć coś co można posmakować lub coś co będzie praktyczne i funkcjonalne i nie będzie się kurzyło na półce. Zazwyczaj się to sprawdza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2017, 01:00
aaprzychodzen's Avatar
aaprzychodzen aaprzychodzen jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Lubię przywozić pocztówki lub magnesy. Za to nie lubię zwozić jedzenia. Chwila przyjemności i potem nie ma po tym śladu... Spodobały mi się przedmioty z pierwszej strony, pochodzące z Rosji To świetna pamiątka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.