Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-05-2016, 18:32
gkryspin's Avatar
gkryspin gkryspin jest offline
Kumotr

Domyślnie

Też tak myślę. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć to przykładowy wyjazd do kraju w szczególności anglojęzycznego daje naprawdę dużo. Ja byłem np w Estonii na studiach i bez angielskiego ani rusz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2016, 23:01
szczupakowskai szczupakowskai jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że podróżowanie wzbudza naszą ciekawość i chęć nauki języka. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli znamy język obowiązujący w odwiedzanym przez nas regionie, to staje się on niezastąpionym "kluczem" do poznania kultury, ludzi i własnych obserwacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2017, 20:32
MartaRyciak MartaRyciak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również pasję jaką jest podróżowanie łączę z nauką języków. Frajdę sprawia mi świadomość, że znając języki łatwiej porozumiem się z ludźmi i nawiążę z nim relacje na dłużej. Znam jednak ludzi, którzy bardzo lubią podróżować, lecz znają tylko język angielski w stopniu minimalnym. Nie przeszkadza im to jednak w poznawaniu świata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2017, 16:06
AniaNowak AniaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że podróżowanie nie zawsze idzie w parze ze znajomością języka. Dla mnie osobiście dużą frajdę sprawiają sytuacje, kiedy mogę porozmawiać sobie w obcym języku, ale znam ludzi dla których nie ma to najmniejszego znaczenia. Często radzą sobie używając tzw. ,,języka migowego".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2017, 11:55
krystoffe krystoffe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dokładnie, to kwestia indywidualna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2017, 17:42
MiSt22 MiSt22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem osobą, która tak jak parę innych tutaj ma duże parcie na poznanie chociaż podstaw języka kraju do którego się wybiera ale jest mnóstwo(nawet popularnych w internecie) podróżników, którzy ni w ząb nie potrafią mówić w innym języku niż polski i podstawy angielskiego a i tak świetnie sobie radzą, więc na pewno nie jest to wyznacznikiem i zależy od osobistych preferencji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2017, 18:54
vefa vefa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawe, nigdy się nie zastanawiałam tym od tej strony, ale jak teraz myślę... dużo osób, które znam i lubią podróżować wybrały filologię Więc chyba coś w tym jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2017, 19:36
admil admil jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że znajomość języków ośmiela nas do podróżowania, ponieważ czujemy się pewniej. Język potrafi znacząco ułatwić pobyt zagranicą. Trudno jednak znać wszystkie języki, a znajomość tych 'popularniejszych' nie zawsze jest oczywista w innych państwach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2017, 20:41
wiolakq wiolakq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem znajomość języka angielskiego jest wielkim przywilejem podczas podróży ja raczej nie wyobrażam sobie podróży bez możliwość komunikowania się
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2017, 22:52
ineczka10 ineczka10 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że jeśli ktoś jest ciekawy świata, będzie to odzwierciedlone właśnie w nauce języka, nie tylko w podróżowaniu. Według mnie te dwie rzeczy dosyć mocno się ze sobą łączą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.