Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-20-2020, 00:32
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Lekcja prowadzona w 90% w obcym języku

Cześć. Chciałam zebrać Wasze opinie na temat nauczania dzieci (klasa I-VI) języka angielskiego używając głównie tego języka. Ja mam wątpliwości co do tego sposobu. Moim zdaniem powinno się stosować metodę ang-pol-ang. Kiedy mówię do uczniów tylko po angielsku w odpowiedzi słyszę albo "proszę pani, nie rozumiem", albo jest cisza i patrzą na mnie z zakłopotaniem. Tak czy tak, muszę wyjaśniać po polsku.
Oczywiście ile się da mówię po angielsku, jeżeli mogę dołączyć do tego gest, który będzie zrozumiany to również, ale ... czy ma sens używanie tylko angielskiego?
Niektórzy używają argumentu, że dzieci w ten sposób osłuchują się z językiem. Zgadzam się, że słuchanie języka ma pewien dobry efekt. Sama po obejrzeniu odcinka tureckiego serialu (z polskimi napisami) mam wrażenie, że jestem w stanie mówić w tym języku (a nie znam go wcale). No ale nic nie powiem. Przed egzaminem ustnym z hiszpańskiego zawsze słuchałam jakiegoś nagrania, żeby nabrać płynności w mowie. I to działa. Ale hiszpański już znam dość dobrzemi jestem w stanie konstruować własne zdania, potrzebna mi jedynie płynność.
A jakie są Wasze doświadczenia?
A może jako uczniowie nowego języka mieliście styczność z takim nauczaniem? Byliście w stanie coś zrozumieć?
Może moje spostrzeżenia są mylne i ten sposób prowadzenia zajęć ma sens?
Czekam na Wasze opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.