Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-10-2019, 22:03
klaudiamalus klaudiamalus jest offline
Kumotr

Domyślnie Kto jest lepszym nauczycielem? Native czy filolog?

Jak myślicie, zaczynając uczyć się nowego języka, prywatnie, na korepetycjach, do kogo lepiej się zgłosić, do nativa (bez wykształcenia filologicznego) czy może do osoby po filologii? Można się spotkać z przekonaniem, że zawsze lepiej uczyć się u native, ja jednak nie do końca zgadzam się z tą tezą. Jakie są wasze doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2019, 15:21
Pawale12 Pawale12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również się nie zgadzam. Uczę angielskiego i większość moich uczniów dopiero gdy zaczyna rozumieć zasady panujące w danym języku, wyłożone przez kogoś kto rozumie gramatykę i umie ją przekazać, zaczyna sobie radzić. Native który nie jest filologiem może nie wiedzieć od czego w ogóle zacząć. Oczywiście najlepsza opcja to native, który jest filologiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2020, 16:40
Ania5340 Ania5340 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że filolog najlepszy jest na początek, jak trzeba opanować podstawy, natomiast jak się już danym językiem jako-tako włada, wtedy najlepsziej "przaełączyć się" na native'a, niestety żaden filolog native'owi nie dorówna, jeśli chodzi o swobodę języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2020, 19:33
dsojka dsojka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Native, moim zdaniem, nadaj się tylko przy wysokim poziomie do szlifowania języka i wymowy, oraz wykształcania pewnej naturalności, jednak generalnie raczej filolog, dlatego że człowiek taki wie jednak jak uczyć, a nie tylko jak mówić, no i przede wszystkim dla native wiele rzeczy jest po prostu naturalne, lub "tak już jest i tyle".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2020, 20:15
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Zależy.
Ale do egzaminów, do szkoły to jednak filolog.
W zasadzie to wszędzie głównie filolog.
Z native'em to się można umówić na pogaduszki. Nawet za pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2020, 12:07
wiktoriamac wiktoriamac jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdaje mi się, że filolog będzie mógł lepiej wytłumaczyć pewne zasady rządzące danym językiem, ale do konwersacji wybrałabym native'a.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2020, 17:27
BlueLily BlueLily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też wydaje mi się, że początkowo musi być to jednak filolog. Mówienie i uczenie się słówek, jest niezwykle ważne, ale jeśli nie opanujemy dobrze postaw i ktoś nam ich porządnie nie wytłumaczy, to będziemy mieć potem trudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2020, 13:53
karczewska karczewska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Native, ponieważ umie posługiwać się językiem potocznie jak i zna podstawy gramatyczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-31-2020, 22:49
KlaudiaLewkowicz135 KlaudiaLewkowicz135 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Filolog moim zdaniem jest dobrym nauczycielem by wytłumaczyć zasady danego języka, nauczyć podstaw(a nawet więcej), ale na pewno dużo daje rozmawianie z nativem, jest to jednak inne niż rozmowa z filologiem, który się języka wyuczył, a z osobą której jest to język ojczysty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.