Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2012, 19:13
mkomarnicka mkomarnicka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem rocznikiem, który uczył się obowiązkowo języka w szkole od trzeciej podstawówki. Zawsze byłam dosyć chłonna, jeśli chodzi o ten język, ale - mimo, że uczyłam się go od tak długiego czasu, najwięcej dały mi wymiany i wyjazdy, które miały miejsce w gimnazjum i liceum i w okresach wakacyjnych z tego czasu.

Ostatnio edytowane przez Maiyko : 01-10-2016 o 22:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2012, 22:10
Conrad Conrad jest offline
Kumotr

Domyślnie

Naukę niemieckiego zacząłem już w podstawówce i trwa ona do dzisiaj. Także z całą pewnością mogę powiedzieć, ze ten język przewija się przez całe moje życie. Obecnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich, następnie planuję iść w stronę tłumaczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 00:53
beatakepa beatakepa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uczę sie języka niemieckiego od 6-8 lat, ale z przerwami. Nauka języka obcego musi być systematyczna. Język bardzo szybko się zapomina, więc jeśli ktoś zaczyna naukę języka nie warto robić sobie przerwy, bo bardzo dużo się na tym traci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 08:58
drogadodomu drogadodomu jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moja historia jest podobna - zaczęłam w wieku 12 lat, potem chodziłam do liceum z poszerzonym angielskim, niemeickiego uczyłam się zatem na prywatnym kursie. Dostałam się na studia filologiczne, musiałam jednak wyjechac do Niemiec jako au-pair, by sie rozkręcić. Na miejscu okazało się, że jednak umiem mówić po niemiecku (niekórzy polscy germaniści lubują się w udawadnianiu innym, że wcale nie umieją, więc był to dla mnie szok). Trzeba chcieć i być systematycznym - to klucze do sukcesu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 13:16
marzusia0905 marzusia0905 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uczę się niemieckiego od szkoły podstawowej, jednak prawdziwe efekty osiągnęłam dopiero na studiach. I tam właśnie po 3 latach mój poziom był już całkiem "przyzwoity"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2012, 16:18
mkarolina mkarolina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciężko jednoznacznie stwierdzić ile zajmuje nauka języka. Dzisiejszy system edukacji raczej wydłuża naukę języka zamiast ją przyspieszyć. Idziemy do SP i uczymy się języka, dochodzimy do jakiegoś poziomu i nagle trzeba zmienić szkołę, nadchodzi czas gimnazjum, pisze się jakieś testy diagnozujące (z doświadczenia wiem, że nie są one w stanie pokazać kto ile umie). Również nauczyciel ma przed sobą wyzwanie, aby dopasować się do poziomu panującego w nowo-powstałej grupie. W liceum znowu to samo się powtarza. Nieraz słyszy się, że ktoś uczył się niemieckiego ładnych parę lat a umie powiedzieć tylko Ich heiße....
Na kursie, przy dobrym lektorze do dobrego poziomu języka można dojść w jakieś 4-5 lat (tak przynajmniej mi się wydaje).

Ostatnio edytowane przez Maiyko : 01-10-2016 o 22:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 19:00
basia91 basia91 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Szczerze mówiąc długo. Uczyłam się w gimnazjum liceum i na studiach... Hiszpański przyswoiłam dużo szybciej. Niemiecki to był najtrudniejszy język dla mnie, którego nauki się podjęłam.

Ostatnio edytowane przez Maiyko : 01-10-2016 o 22:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2012, 22:41
jestemsen's Avatar
jestemsen jestemsen jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zielona Góra
Domyślnie

Ja teoretycznie zaczęłam uczyć się w 5tej klasie podstawówki, ale w praktyce raczej do początków szkoły średniej miało to mało wspólnego z jakąkolwiek nauką, bo umiałam się zaledwie przedstawić Dopiero w liceum zmotywowała mnie nauczycielka i co nieco przyswoiłam.
Stary 10-11-2012, 18:57
germanskioprawca germanskioprawca jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Do poziomu dobrej komunikacji (B2) 2,5 roku... A tak ogólnie uczę się już 13 lat i ciągle znajduję coś, co mnie zaskakuje, czego nie wiem, czego nie jestem pewna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2012, 21:23
orzeszek orzeszek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że na "przyzwoite" opanowanie niemieckiego potrzeba ok 5-6 lat dosyć intensywnej nauki. Słownictwo potrzebne do komunikacji można opanować w 2-3 lata, ale najwięcej czasu pochłania przyzwyczajanie do posługiwania się językiem. Oswojenie się ze świadomością, że po niemiecku mogę mówić swobodnie (bez stresu, wtrącania angielskich słówek i wymachiwania rękoma) zajęło mi ok 3 lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.