Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki germańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-23-2012, 13:34
grazynanana grazynanana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy od tego, czy chcesz się uczyć języka ot tak, czy w jakimś konkretnym celu, np. do pracy w Niemczech. Ważne jest także, na co chcesz położyć największy nacisk, np. jeśli na mówienie, to od razu musisz wdrażać w życie jakieś rozmówki i w tym wypadku poznawanie zawiłych tajników gramatyki byc może nie jest aż tak istotne osobiście uważam, że samodzielna nauka z podręczników przystosowanych do nauki w szkole, typu "Alles Klar" czy "Themen Neu" nie jest najlepszym pomysłem, może okazać się to dla początkującego zbyt trudne albo zwyczajnie nudne. Najważniejsze to znaleźć takie rozwiązania, które sprawią, że nauka stanie się przyjemnością, a nie czymś monotonnym. Życzę powodzenia i podziwiam samozaparcie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2012, 16:14
germanskioprawca germanskioprawca jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A może znacie jakieś książki, podręczniki, czasopisma, stronki warte polecenia do nauki języka technicznego dla osoby z poziomem języka niemieckiego mniej więcej B1? Uczę na korepetycjach chłopaka z wykształceniem technicznym, który chciałby wyjechać do pracy do Niemiec, więc oprócz ogólnego podnoszenia poziomu języka przydałoby się też takie słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2012, 15:27
kajka kajka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Alles klar" i "Aha! Neu" to całkiem niezłe podręczniki. A gramatykę w pigułce znajdziesz w nieśmiertelnym repetytorium Bęzy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2012, 11:33
a.wielanowska
Guest

Domyślnie

Moim zdaniem Bęza jest trochę za trudną gramatyką dla osób początkujących. Przykłady zawierają dużo dość trudnego słownictwa, które często nie jest znane dla osób nieznających języka. Ja dla osób początkujących polecam "Grammatik? Kein Problem". Jest dużo przykładów, które pomagają utrwalić i zrozumieć zagadnienia gramatyczne. Z własnego doświadczenia wiem, że zadania z Bęzy sprawiają trudności dla osób zaczynających naukę niemieckiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2019, 20:43
Ewela20 Ewela20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ostatnio usłyszałam opinię, że na początku najważniejsze jest osłuchanie się z językiem nawet jeśli go nie rozumiemy.Wyjaśniono to na przykładzie dziecka, które najpierw słucha danego języka, potem się nim posługuje a na końcu dopiero dokładnie rozumie. Swietnie wytłumaczono to na filmiku: [url]https://www.youtube.com/watch?v=78FpZVVEpk8[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2019, 22:19
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"mówimy po niemiecku" Jan Czochralski

uczyłam się sama, od podstaw, będąc już w Niemczech - w ciągu trzech miesięcy mówiłam na tyle płynnie po niemiecku, że pozwoliło mi to zapisać się na kurs dla obcokrajowców na poziomach a2 i b1
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.