Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki germańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-06-2012, 12:46
pelka.monika@gmail.com pelka.monika@gmail.com jest offline
Kumotr

Domyślnie

Fiszki są dobrym sposobem na naukę słów, podstawowych wyrażeń. Dołączona jest do nich również płyta CD.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2012, 19:42
mayahh's Avatar
mayahh mayahh jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Na tej stronie znalazłam bardzo fajne zadania, gł. do czytania ze zrozumieniem (j. niemiecki) dla początkujących.
W sam raz do wykorzystania na zajęciach z dziećmi.

[url]http://vs-material.wegerer.at/deutsch/d_lesen_thema.htm[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-08-2012, 21:22
aguska06 aguska06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właśnie zaczęłam uczyć się języka niemieckiego od podstaw. Nigdy nie miałam żadnego kontaktu z językiem.

Czy moglibyście polecić mi podręcznik z CD, w którym będzie dobrze opracowana wymowa (oczywiście dla początkujących)? Chodzi mi o fajne nagrania, w których słówka i dialogi czytane są przez Niemców. Mam wiele rozterek co do tego jak powinnam przeczytać słówko (choćby podstawowe liczebniki), a nie chcę uczyć się ich z błędami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2012, 07:57
anjya anjya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja polecam serię alles klar, według mnie przystępna, ciekawa i lepiej mi się z nią pracowało niż z innymi książkami do niemieckiego.
do tego coś prostego i przyjemnego do gramatyki jak np gramatyka alles klar (wydawnictwo WSiP).
w tym momencie nic więcej nie przychodzi mi do głowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 12:04
DawidSacha DawidSacha jest offline
Kumotr

Domyślnie DeutscheWelle

Tytuł mówi sam za siebie. Duże archiwum krótkich filmików video dotyczących przeróżnych tematów. Każdy film posiada transkrypcję , do każdej transkrypcji dołączony jest pdf z ćwiczeniami leksykalnymi oraz gramatycznymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2012, 15:15
germanskioprawca germanskioprawca jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że ciekawym dodatkiem do nauki języka może być też ten blog, który znalazłam w czeluściach internetu:
[url]http://www.jezyk-niemiecki-blog.com/[/url]

Dużo rzeczy, które mogą wydawać się początkującym użytkownikom języka skomplikowane, wyjaśnione w prosty sposób, z dodatkiem wymowy i obrazkami oraz oczywiście gramatyką. A wszystko z przyjemną dozą humoru
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2012, 20:58
kaaarolina171 kaaarolina171 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do gramatyki na pewno Bęza, bardzo spodobały mi się kursy wydawnictwa Edgard- na płytkach CD znajdziesz nagrania native speakerów. Podcasty i słuchanie radia/oglądanie filmów, seriali to taki dodatek, ale przynosi efekty, osłuchasz się z językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2012, 21:27
Alexandra Alexandra jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam,
w kilku kwestiach zgodzę się z moimi przedmówcami. Do nauki gramatyki z całego serca polecam repetytorium autorstwa Pana Bęzy. Do nauki słówek idealne będą fiszki oraz osłuchanie się z językiem słuchając niemieckiego radia, piosenek, oglądając niemiecką stację telewizyjną. Jak już troszkę opanujesz podstawy to warto by było pomyśleć o przynajmniej kilku lekcjach z korepetytorem. Nie musisz wykupować całego kursu w szkole językowej, ale kilka indywidualnych lekcji będzie idealnym rozwiązaniem. Z mojej strony mogę polecić skorzystanie z portalu [url]http://www.e-korepetycje.net/[/url] , który współtworzę.

A co do książek i płyt Pani Pawlikowskiej- Blondynka na językach- polecam z całego serca. Świetnie się ich słucha, z łatwością można nauczyć się wielu bardzo przydatnych zwrotów.

Życzę powodzenia w nauce, w razie pytań służę pomocą

Ostatnio edytowane przez Alexandra : 08-22-2012 o 23:12. Powód: uzupełnienie wpisu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2012, 21:39
martusiak89
Guest

Domyślnie

Bęza jest wprawdzie "łopatologiczny co jest dużym plusem, ale ma też sporo błędów, więc samodzielna nauka z tym repetytorium nie jest dobrym pomysłem. PONS ma dobre repetytoria.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2012, 21:53
moncze moncze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako uzupełnienie i urozmaicenie nauki dla początkujących polecam lektury w języku obcym dostosowane do poziomu czytającego, np. serii LektorKlett. Książeczki te zawierają wyjaśnienia trudniejszych słówek oraz dodatkowe ćwiczenia ułatwiające zrozumienie tekstu. Książki na najniższych poziomach są napisane naprawdę prostym językiem i ich czytanie daje dużo satysfakcji z faktu czytania w języku obcym
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.