Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-06-2018, 00:22
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez malgosiaa95 Pokaż post
Moim zdaniem takie typowe romansidło naszych czasów. Nasze babcie by tego obejrzeć nie mogły. Moim zdaniem za mało finezji w tym wszystkim. Mi się nie podoba.
Ale czy dziadowie i pradziadowie byli znowu tak bardzo finezyjni w swoich zalotach?
A dlaczego babcie by nie mogły? Byłyby takie tym dziełem zgorszone czy dziadkowie by im zabronili?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2018, 14:35
MSZ94 MSZ94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Obejrzałam pierwszą część filmu i jakoś nie byłam na tyle zachwycona, żeby oglądać kolejne. Zastanawiałam się nad przeczytaniem książki, ale po przeczytaniu dostępnych w internecie (Tumblr) fragmentów na szczęście zrezygnowałam. Jeżeli komuś seria się spodobała, też dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2019, 19:33
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi się film podobał, muzyka, gra aktorska, a w szczególności treść. Rozpatrywałam go od strony psychologicznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2019, 19:49
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kupiłam książkę swojej mamie bo jej przyjaciółka to w tym czasie czytała, więc chciała wiedzieć o co biega. Ale książki nie skończyła i powiedziała, że raczej nie skończy bo, cytuję: "Ale to jest durne".

Drugi film z serii widziałam ze znajomymi jakiś czas później (pierwszy ominęliśmy), ale na trzeźwo to bym się za ten film nigdy nie zabierała. Przynajmniej ze znajomymi można się było pośmiać ze wszystkich niedorzeczności, które mogą się zapewne podobać jakimś nastolatkom (które nie były nigdy w związku, a facet, który za tobą lata jak nienormalny i ma na twoim punkie obsesje, to coś co może im się podobać), ale nie osobom, które wiedzą co to jest przemoc w związku (nie koniecznie fizyczna, mówię tu o kontroli, obsesji, prześladowaniu itd).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 05:33
Anisa Anisa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zaczęłam czytać książkę, ale bardzo mi się nie podobała, dlatego filmu postanowiłam nie oglądać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 10:00
zuch zuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Książka sięga dna i puka od dołu. Słaba literacko, słaba psychologicznie, a nawet szkodliwa. Błędnie opisuje związek BDSM (ZGODA!!!!! na wszystko konieczna ZGODA!!!!). Nie szokująca, bo już naprawdę bardziej wyrafinowane dzieła powstawały wcześniej (Ann Rice jako A.N. Roquleaure o Śpiącej Królewnie - ale ostrzegam, drastyczne) i były zdecydowanie lepiej napisane. Nawet warstwa językowa jest żenująca. Film próbował te wszystkie słabizny trochę wygładzić, ale jest po prostu nudny. Chemia między bohaterami wręcz arktyczna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 18:29
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez zuch Pokaż post
Książka sięga dna i puka od dołu. Słaba literacko, słaba psychologicznie, a nawet szkodliwa. Błędnie opisuje związek BDSM (ZGODA!!!!! na wszystko konieczna ZGODA!!!!). Nie szokująca, bo już naprawdę bardziej wyrafinowane dzieła powstawały wcześniej (Ann Rice jako A.N. Roquleaure o Śpiącej Królewnie - ale ostrzegam, drastyczne) i były zdecydowanie lepiej napisane. Nawet warstwa językowa jest żenująca. Film próbował te wszystkie słabizny trochę wygładzić, ale jest po prostu nudny. Chemia między bohaterami wręcz arktyczna
Nie czytałam Greya ale widziałam fragmenty tej Rice i myślę, że od jej dna nie da się już chyba niżej sięgnąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2019, 20:01
zuch zuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

I tu się mylisz. Chociaż nie ręczę za jakość tłumaczenia na polski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2019, 00:25
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja należę do ogromnych przeciwników zarówno książki, jak i filmu. To pierwsze próbowałam kilka razy przeczytać bez sukcesu - bardzo nie podobała mi się narracja, a i sama tematyka nie przemawia do mnie. Postacie są bardzo nijakie, a ich motywacje są jeszcze gorsze. Jestem zwolenniczką sztuki, która chce nam coś powiedzieć, przekazać - tutaj niczego takiego nie widzę, a przynajmniej nic nowego. Bo oczywiście, na upartego coś można wyciągnąć, ale głębi w tym nie ma w ogóle. Jeśli chodzi o film, to pierwsza część jeszcze uszła, ale im dalej w las, tym gorzej. Wyraźnie widać, że nawet aktorom się nie chce grać w tym filmie i cierpią przy każdej nowej scenie. Nie dziwiłam im się wcale. Nie mam nic do tego gatunku książek/filmów, ale nawet erotyka wymaga, by przedstawiono historię z głową. Tutaj gdzieś się zapodziała logika, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 18:46
Szvejkova Szvejkova jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem książka bardzo źle napisana. Narratorka jest wystylizowana na znacznie młodszą niż autor podaje, co daje komiczny efekt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.