Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2018, 14:44
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z literatury polskiej bardzo spodobały mi się książki Stanisława Lema: w szczególności ,,Cyberiada'' - ze względu na dużą dawkę humoru, wartką akcję, pomysłową fabułę i przezabawne postacie; a także ,,Solaris'' - tutaj zwróciłam uwagę na niezwykły świat przedstawiony, zagadkową fabułę i złożoną psychikę postaci. Polecam te książki każdemu, kto lubi albo chciałby rozpocząć swoją przygodę z literaturą science-fiction.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 16:40
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A z polskich kryminałów polecam książki Joanny Chmielewskiej. Spodobały mi się w nich: fascynująca fabuła, trzymająca w napięciu akcja oraz duża dawka humoru. Zagadkowe wątki i nagłe zwroty akcji sprawiały, że nie mogłam się oderwać od książki - czytałam je z dużą przyjemnością. Naprawdę warto przeczytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2018, 15:03
Gringa Gringa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Olga Tokarczuk już się pojawiła w zestawieniu, ale ku rozwianiu wątpliwości: "Biegunów" też warto przeczytać. Jestem zachwycona!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2019, 14:02
kugar kugar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Fajna sensacyjna książka, ponad 20 zł na Livro. Ciekawa historia - część macie w opisie. Bardzo lubię tę autorkę. Jest konkretna, potrafi wciągnąć swoją twórczością, a w sumie to jest najważniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-08-2019, 10:45
chinook chinook jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

'Zalotnica niebieska' autorstwa Magdaleny Samozwaniec
'Opowieść dla przyjaciela' od Haliny Poświatowskiej
Moje dwie książkowe miłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2019, 14:54
Querido Querido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo polecam Olgę Tokarczyk, do której miałam ostatnio drugie podejście. Pierwsze, w liceum, skończyło się długim okresem odrazy do jej literatury. Jednak teraz, w życiu już dorosłym, jestem w stanie przebrnąć przez jej przedziwne pomysły wątkowe i obrazowe i docenić naprawdę dobry styl, co ważne w polskiej lekturze tłumacza, który czyta, aby nie zapomnieć swojego języka Polecam zwłaszcza Opowiadania bizarne i Biegunów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2019, 12:23
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Książki Andrzeja Sapkowskiego, to świetne lektury. Seria Wiedźmin i Narrenturm, to jak czytanie Sienkiewicza, tyle że z fantastycznymi istorami oraz w innych historycznych epokach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.